Pokud plánujete rekonstruovat kuchyni, máte dvě možnosti. Buď si vyberete nějaké již hotové řešení, nebo na věc půjdete z druhého konce. Najdete si firmu, sdělíte jí své požadavky a počkáte, co pro vás vymyslí. Proč byste měli udělat právě tu druhou věc?

Chcete-li, aby výsledkem rekonstrukce byla kuchyně na celý život, určitě si připlaťte za řešení na míru. Má totiž několik podstatných výhod.

Perfektně se vypořádá s vaším prostorem

Kuchyně v malém panelákovém bytě musí být prostě jiná než ve velkém rodinném domku. V bytě je třeba šetřit každým centimetrem místa, v domě můžete uvažovat třeba o kuchyních s ostrůvkem. Kuchyně a kuchyňský nábytek na míru se dokážou vypořádat i s netradičními prostory, zdánlivě nevyužitelnými rohy apod.

Bude dbát na ergonomii

Věci, které používáte nejčastěji, ať už jde o spotřebiče či nádobí, byste měli mít ihned po ruce. To znamená umístěné v úrovni očí, ani nízko, ani vysoko. Jelikož každý vaří trochu jinak, je i tohle dost individuální. Někdo častěji využívá troubu, jiný si vystačí se sporákem. A jak to máte vy? Samozřejmě tu vždycky jsou omezení daná například umístěným elektřiny či vývodů vody, avšak s tím se dá vypořádat.

Zajímavost: Slyšeli jste někdy něco o zónovém plánování? Kuchyně je pak rozdělená do několika zón. V jedné máte potraviny, v další spotřebiče na přípravu jídla apod. Zónové plánování prostoru Dynamic Space používá například firma JN Interier, která vyrábí vestavěné skříně, nábytek i kuchyně na míru.

Dokonale splní vaše designové požadavky

Sníte o bílé kuchyni? Matném provedení ve světle žluté barvě? Rudě červené? Tmavém dekoru a světlé kuchyňské desce? Máte je mít. Odborníci při návrhu vezmou v úvahu vaše požadavky a dotvoří je tak, aby výsledek vypadal perfektně. Nebo vám možná poradí, že by ve vašem případě bylo vhodného něco úplně jiného. Rozhodně vám ovšem nevnutí typovou kuchyni, která se k vám domů absolutně nehodí.

Chcete se inspirovat, jak mohou vypadat kuchyně na míru? Podívejte se na kuchyně do fotogalerie od společnosti JN Interier.

Mohlo by se vám líbit:

Rohová kuchyně skvěle ušetří místo

Chcete ušetřit při rekonstrukci koupelny? Vyzkoušejte tyto 3 tipy

Jak zařídit restauraci, aby si ji zákazníci oblíbili? Svou roli hraje gastro nábytek

Vyplatí se vám domácí infrasauna?

Vasco Doors jsou bránou do vašeho světa

Barvy světla a typy LED žárovek aneb jak neudělat chybu při výběru osvětlení