Pokud plánujete rekonstruovat kuchyni, máte dvě možnosti. Buď si vyberete nějaké již hotové řešení, nebo na věc půjdete z druhého konce. Najdete si firmu, sdělíte jí své požadavky a počkáte, co pro vás vymyslí. Proč byste měli udělat právě tu druhou věc?

Chcete-li, aby výsledkem rekonstrukce byla kuchyně na celý život, určitě si připlaťte za řešení na míru. Má totiž několik podstatných výhod.

Perfektně se vypořádá s vaším prostorem

Kuchyně v malém panelákovém bytě musí být prostě jiná než ve velkém rodinném domku. V bytě je třeba šetřit každým centimetrem místa, v domě můžete uvažovat třeba o kuchyních s ostrůvkem. Kuchyně a kuchyňský nábytek na míru se dokážou vypořádat i s netradičními prostory, zdánlivě nevyužitelnými rohy apod.

Bude dbát na ergonomii

Věci, které používáte nejčastěji, ať už jde o spotřebiče či nádobí, byste měli mít ihned po ruce. To znamená umístěné v úrovni očí, ani nízko, ani vysoko. Jelikož každý vaří trochu jinak, je i tohle dost individuální. Někdo častěji využívá troubu, jiný si vystačí se sporákem. A jak to máte vy? Samozřejmě tu vždycky jsou omezení daná například umístěným elektřiny či vývodů vody, avšak s tím se dá vypořádat.

Zajímavost: Slyšeli jste někdy něco o zónovém plánování? Kuchyně je pak rozdělená do několika zón. V jedné máte potraviny, v další spotřebiče na přípravu jídla apod. Zónové plánování prostoru Dynamic Space používá například firma JN Interier, která vyrábí vestavěné skříně, nábytek i kuchyně na míru.

Dokonale splní vaše designové požadavky

Sníte o bílé kuchyni? Matném provedení ve světle žluté barvě? Rudě červené? Tmavém dekoru a světlé kuchyňské desce? Máte je mít. Odborníci při návrhu vezmou v úvahu vaše požadavky a dotvoří je tak, aby výsledek vypadal perfektně. Nebo vám možná poradí, že by ve vašem případě bylo vhodného něco úplně jiného. Rozhodně vám ovšem nevnutí typovou kuchyni, která se k vám domů absolutně nehodí.

Chcete se inspirovat, jak mohou vypadat kuchyně na míru? Podívejte se na kuchyně do fotogalerie od společnosti JN Interier.

Mohlo by se vám líbit:

Vyplatí se vám domácí infrasauna?

Vasco Doors jsou bránou do vašeho světa

Barvy světla a typy LED žárovek aneb jak neudělat chybu při výběru osvětlení

Toužíte po perfektním obývacím pokoji? Víme, jaký nábytek vybrat!

Rádi byste usínali na obloze plné hvězd? Máte možnost

Zařiďte si ložnici ve skandinávském stylu