Lidé jsou koňmi doprovázeni životem od pradávna. Nejprve byli využíváni na práci, dnešní využití se hojně přeneslo do sféry volného času, relaxace a turistiky.  A o to více, je kvalitnímu ustájení koní věnována pozornost.

Přístřešek pro koně Hadar 22,6 m²
Přístřešek až pro dva koně Hadar 22,6 m²

 

Ustájení koní

Odpovídající ustájení koně je důležité nejen pro jeho zdraví, ale i bezpečí. Koně mohou být ustájeni ve stájích, volně nebo kombinovaným způsobem. Při chovu koní je však vždy nutné dodržování pravidelné a kvalitní péče. A odpovídající ustájení přispívá k jejímu naplnění.

Pastevní chov koní

Koně jsou od přírody kočovníci a je pro ně přirozenější chov ve výběhu než ve stájích. Ale vzhledem k našim klimatickým podmínkám je nutné počítat i s ustájením ve stájích. Stále však platí, že pro koně je životní nutností dlouhodobý pobyt na rozlehlých pastvinách. Pobyt na pastvě za každého počasí totiž koně celkově posiluje a přispívá k jeho zdravému vývoji.

Pastviny a jejich vybavení

Kromě zajištění dostatku krmiva, vody a oplocení je důležité také ustájení koní ve volném výběhu. A na tento druh ustájení jsou kladeny vysoké nároky.

Přístřešek pro koně

Přístřešek by měl být postaven v rohu pastviny, nejlépe zadní stranou proti směru větru. Měl být dostatečně prostorný, vzhledem k počtu zvířat na pastvině. Ideální volbou pro tyto účely je pak plachtový přístřešek. Tyto plachtové přístřešky jsou vyráběny v mnoha variantách, které umožňují dokonalou ochranu, jak před přímým slunečním zářením, tak i před deštěm či sněhem.

Kromě ustájení koní je vhodný také jako přístřešek na seno.

Výhody plachtových přístřešků

Konstrukce přístřešků je z ocelového rámu. Ten je žárově zinkovaný a tudíž velmi odolný vůči korozi. Opláštění plachtového přístřešku pro koně je tvořeno voděodolnou krycí plachtou z tepelně spojovaného polyethylenu s UV filtrem a zadní plachta zajistí, aby kůň či koně, nebyli ustájeni v průvanu. Přední plachta přístřešku, je uzavíratelná, ale je možné jí pomocí zipů odejmout.

Montáž plachtového přístřešku

Plachtové přístřešky vyžadují oproti jiným stavbám mnohem méně času. Lze je jednoduše smontovat, dle přiloženého návodu a ukotvit do země pomocí ocelových kotev, které jsou součástí dodávky plachtového přístřešku. Plachta se ke konstrukci upíná pomocí popruhů a ráčen. Pak už je přístřešek pro koně připraven k okamžitému použití.

montáž přístřešku pro koně

Tip:

Největší výhodou plachtového přístřešku pro koně je jeho mobilita. Není problém jej kdykoliv ustavit na jiné místo, dle aktuální potřeby. Jde tedy o velmi jednoduché avšak flexibilní a cenově dostupné řešení ochrany koní před rozmary počasí.

Foto: Hobbytec

Mohlo by se vám líbit:

Léto je ideální čas na opravu vaší střechy

Teplé počasí se hlásí o slovo a stále více času trávíme venku

Jak zvelebit svůj domov a udělat ze zahrady ráj? Využijte okrasné kameny!

Pořiďte si vlastní bazén a připravte se tak na horké léto

Multifunkční skladový kontejner využijete pro osobní i firemní účely

Sezóna sekání trávníku se blíží. Už víte, jakou si pořídíte sekačku?