Většina z nás s napětím očekává vyúčtování za topení, neboť se obává horentní sumy, která se na něm objeví. Abyste se této situaci vyhnuli a neměli strach z toho, jak vám náklady za vytápění nabourají váš rodinný rozpočet, stačí dodržovat jednoduchá pravidla.

Zjistěte, kde vám uniká teplo

Základem pro ekonomické topení je dobře zateplený dům. Proto byste měli v prvé řadě investovat do kvalitního zateplení fasády, stará netěsnící okna vyměnit za plastová. Správné vytápění se bez zamezení energetických ztrát neobejde. Jak odhalit, kudy vám z domu uniká nejvíce tepla? Pomůže vám měření pomocí termovize, které je rychlé, snadné a velice efektivní.

Tip: Jak správně topit u vás doma? 

Nechejte si poradit od odborníka! Kontaktujte energetického poradce E.ON, který vám poskytne poradenství na míru. Zeptejte se zdarma prostřednictvím tohoto formuláře. 

Optimální teplota

I když patříte k milovníkům tepla, místnosti zbytečně nepřetápějte. Nejen, že ušetříte, ale poděkuje vám též vaše zdraví. Teplota v jednotlivých místnostech by se měla pohybovat kolem 21 °C, v ložnici si můžete dovolit teplotu nižší, v koupelně si naopak mírně přitopte. V každém případě byste měli udržovat topení na konstantní teplotě, rozhodně ho během dne úplně nevypínejte a poté nezapínejte.

Vsaďte na vzduchová tepelná čerpadla

Pracují totiž na principu nasávání okolního ovzduší, jehož energii poté používají k ohřevu domácnosti. Tepelná čerpadla vzduch/vzduch jsou ekonomická, při jejich snadné instalaci odpadá nutnost podzemního vrtu. Dalšími výhodami jsou nízké provozní a investiční náklady.

Kdo vám poradí?

Jak úsporně a ekonomicky topit vám poradí energetický poradce. Ten se orientuje nejen v oblasti úspory energií, nýbrž vám též doporučí nejvhodnější způsob financování či možnost využití dotací v případě pořízení alternativního zdroje vytápění. Energetický poradce jednoduše zkrotí vysoké náklady za energie díky doporučení ideálních úsporných opatření. Konzultaci si domluvíte přes jednoduchý kontaktní formulář.

Mohlo by se vám líbit:

Podlahové topení je komfortní, ale má i nevýhody

3 tipy, jak si poradit s výběrem cihel pro stavbu

Zateplení domu se vyplatí po finanční i praktické stránce

Opravdu nenáročný bazén? Jeden bychom pro vás měli!

Plovoucí podlahy se hodí do každého interiéru

Moderní nábytek do obývacího pokoje