Léto, to nejsou jen slunné dny,  ale i mračna dotěrných komárů, kteří všem doslova pijí krev. Přečtěte si 1. díl seriálu a dozvíte se, jak nad nimi zvítězit.

Jak fungují ultrazvukové odpuzovače komárů?

Komáři jsou odpuzování ultrazvukovými vlnami, které jsou pod hranicí lidského vnímání a nepůsobí nijak rušivě. Není proto potřeba využívat žádných jedů ani pachů pro odpuzení komárů. Díky tomu, že přístroje by měly komáry odradit, nebudete muset ani uklízet mrtvé komáry, jako při použití jedů nebo postřiků.

Bezpečná ložnice s odpuzovači do zásuvky

 

Většinou fungují na principu ultrazvuku, který člověk nevnímá, ale komáry to odpuzuje. Jedná se o malá zařízení, která se zapojují přímo do zásuvky. Jejich cena se běžně pohybuje okolo 100 korun. Pro maximální ochranu především během spánku se doporučuje umístit tyto odpuzovače do elektrické zásuvky v ložnici v blízkosti okna.

Přečtěte si také: OCTOMILKY – JAK SE JICH ZBAVIT

Přenosné odpuzovače na cesty nebo na zahradu

Mobilní odpuzovače se dají umístit na zahradu nebo se hodí při cestování. Jsou na baterie a vybírat můžete z různých rozměrů a tvarů. Existují malé přenosné odpuzovače na klíče nebo do kapsy a větší a o něco účinnější odpuzovače vhodné na postavení například poblíž zahradního posezení.

Funguje odpuzování komárů pomocí mobilní aplikace?

Existuje několik zvukových souborů a aplikací pro mobilní telefony, které slibují odpuzení komárů. Když tento zvuk zapnete, uslyšíte většinou pískání, které by mělo komáry odradit. Bohužel to většinou nefunguje a to hned z několika důvodů. Mobily nemají reproduktory přizpůsobené na zvuky o takovém kmitočtu a navíc zvuky slyšitelné lidským uchem, komáři prostě nevnímají. Je tedy lepší pořídit si kvalitnější odpuzovač.

Pokud přesto chcete odpuzovač komárů do mobilu vyzkoušet, na Google Play najdete desítky aplikací ZDARMA

 

Mohlo by se vám líbit:

Pomozte si k penězům na rekonstrukci výhrou v online casinu

Máte strach přejít k menšímu dodavateli energie? Nemusíte!

ČNB zpřísnila hypotéky s nadějí na zkrocení realitního trhu

Sauna v boji proti akné

Domácí fotovoltaická elektrárna s bateriemi šetří až 70 % nákladů na elektřinu

Rádi byste každý rok jezdili v novém automobilu? Tak zpozorněte!