Ve čtvrtém dílu seriálu o boji proti komárům se podíváme na přírodní možnosti, jak komáry odpudit.

levandule proti komárům

Velmi účinná levandule

Možná se to někomu může zdát zvláštní, nicméně přírodní odpuzovače komárů fungují snad úplně nejlépe ze všech. Jednu z nejúčinnějších bylinek proti komárům představuje levandule, jíž můžete využít na několik způsobů. Levanduli lze nasušit a umístit jí na několik strategických míst, kde nechcete, aby se vyskytovali komáři. Také si můžete dát levanduli do kapes nebo se potřít olejem z levandule. Ovšem i levandule má určité nepříjemné vlastnosti, a proto jí nesmí využívat ženy v prvním trimestru těhotenství a lidé s nízkým krevním tlakem.

proti komárům pomáhá také máta

Máta a další rostliny

Další pro komáry nepříjemnou rostlinu představuje máta. Její vůně je velice účinná, takže si natrhejte trochu máty a nechte jí usušit v místě, kde se chcete zbavit poletujícího hmyzu. Poměrně dobře funguje i promnutí lístků máty v ruce a následné potření předloktí a oblasti krku. Na mátu si musejí dávat pozor pouze lidé, kteří na ní mají alergii.

Další přírodní prostředky v boji proti komárům představují karafiáty, rozmarýn, meduňka, jalovec či citronový olej, který se umístí do aromalampy. Každý jistě také zná, že odpuzující účinek na komáry má i ocet, kterým se můžete potřít, ovšem ne každý snese jeho aroma.

Přečtěte si také: OCTOMILKY – JAK SE JICH ZBAVIT

 

Možností je i potření některých míst česnekem, protože hmyz obecně nemá příliš rád jeho vůni. Jedna z rad našich předků tvrdí, že bychom se jako opatření proti hmyzu venku měli namazat vepřovým sádlem.

 

Mohlo by se vám líbit:

Pomozte si k penězům na rekonstrukci výhrou v online casinu

Máte strach přejít k menšímu dodavateli energie? Nemusíte!

ČNB zpřísnila hypotéky s nadějí na zkrocení realitního trhu

Sauna v boji proti akné

Domácí fotovoltaická elektrárna s bateriemi šetří až 70 % nákladů na elektřinu

Rádi byste každý rok jezdili v novém automobilu? Tak zpozorněte!