Čistá koupelna je vizitkou celé domácnosti, protože se jedná o místo, kde dbáme o svou hygienu a mělo by zde tedy být vše co nejčistší. Díky působení vlhkosti totiž může být ideálním místem pro množení bakterií a plísní. A tomu musíme zabránit. Přečtěte si, jak uklidit koupelnu ekologickou cestou.

Odstraňte vodní kámen

Na kohoutcích, sprchách a dlaždičkách se usazuje vodní kámen. Vytváří nevzhledný povlak, kterého se špatně zbavuje. Je potřeba použít speciální přípravek na jeho odstranění. Konkrétně se jedná o odstraňovač vodního kamene, který je tvořen koncentrovanou kyselinou citronovou. Hodí se na čištění nádobí, koupelen, ale i kuchyně a všech míst, kde by se mohl vyskytovat vodní kámen.

TIP: Jak odstranit vodní kámen

Tekutý písek pro dokonalou čistotu

Zbytky nečistot vyčistíte pomocí přírodního tekutého písku, které nezatěžuje životní prostředí a je i přirozený i pro lidský organismus. Hodí se jak na čištění povrchů v kuchyni, tak v koupelně, kde ho oceníte například při drhnutí kohoutkové baterie, umyvadla, nebo dlaždiček.

V čistém odpadu nemají bakterie šanci

Do odpadu odtékají všechny nečistoty, špína a bakterie. Hromadí se zde toxické nebo nepříliš vhodné látky. Je proto nutné jednou za čas důkladně vyčistit odpad. Místo silných chemických přípravků využijte přírodní sílu čističe do odpadu a získejte čistý odpad, který nebude centrem všech bakterií a nečistot.

Hypoalergenní čističe bez chlóru

Účinné, ale přesto šetrné k lidskému zdraví. I takové mohou být čisticí přípravky do koupelny. Konkrétně se jedná o hypoalergenní čistič, který pomáhá odstraňovat plísně a jiné zdroje alergií. Další ekologické čističe také staví na tom, že neobsahují žádný chlór a jejich spláchnutí a odtok nezatíží životní prostředí.

Tip na článek – jak vybrat: elektrický sušák na ručník

Související:

Mohlo by se vám líbit:

Originální dům? Navržený od stavebního architekta!

Výhody kuchyně na míru

Systémy větrání s rekuperací Zehnder pomáhají plnit směrnici NZEB

Čím se řídit při výběru povlečení?

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Větrání s rekuperací při rekonstrukci bytu