Není vám lhostejný osud planety a vaše zdraví?  Ekologický prací prášek je určen právě vám. Přečtěte si, jaké konkrétní výhody ekologické praní přináší.

 

Nezpůsobují alergie

Klasické prášky obsahují fosfáty, což jsou chemické sloučeniny, které nejsou přirozeně biologicky odbouratelné. Další přidané agresivní látky, které mají za cíl prádlo projasnit a zvýraznit barvy mohou být nebezpečné a lidský organismus díky jejich působení může začít trpět alergickými reakcemi.

Neznečišťují vodu

S fosfáty a dalšími chemickými sloučeninami používanými v běžných pracích prostředcích si nedokážou poradit ani čističky odpadních vod. Znehodnocují se tak vodní zdroje a ve stojaté vodě se vytváří takzvané vodní květy. Koupání v takové vodě může vést ke vzniku kožních problémů a výše zmíněných alergických reakcí.

Jsou účinné

To, že ekologický prací prášek neobsahuje fosfáty, chlór nebo parfémy neznamená, že není účinný. Schopnost vyprat prádlo je téměř stejná a praní je skoro stejně efektivní i při nízkých teplotách.

Vhodné pro všechny materiály

Ekologické prací prostředky jsou šetrné a víceméně všechny jsou vhodné pro každý typ oblečení z různých materiálů. Na trhu jsou běžně k dostání prášky pro praní bílého prádla, nebo klasické prací prášky vhodné na praní všech barev.

Máte jistotu, že výrobky nebyly testované na zvířatech

Je samozřejmostí, že pravé ekologické prací prášky nejsou testované na zvířatech. Jejich koupí tedy nepůsobíte utrpení žádným živým tvorům.

Kombinace s ekologickými avivážemi nebo máchadly

Pokud máte pocit, že samotný prášek nestačí, můžete přidat ekologickou aviváž, která je také přírodního původu a je šetrná k životnímu prostředí. Právě látky a parfémy využívané v normálních avivážích hodně znečišťují vodu a pokožka na ně může mít alergické reakce.

 

 

 

Mohlo by se vám líbit:

Podlahové topení je komfortní, ale má i nevýhody

3 tipy, jak si poradit s výběrem cihel pro stavbu

Zateplení domu se vyplatí po finanční i praktické stránce

Opravdu nenáročný bazén? Jeden bychom pro vás měli!

Plovoucí podlahy se hodí do každého interiéru

Moderní nábytek do obývacího pokoje