Léto se stále v plném proudu a komáři neúnavně útočí dál. Nahlédněte do druhého dílu seriálu o boji s komáry.
V prvním díle jsme se seznámili s ultrazvukovými odpuzovači, které aktivně odpuzují komáry před vstupem do našeho domu. Teď se podíváme na pasivnější, ale rozhodně velmi účinnou věc, které zabraňuje komárům, aby se dostali dovnitř. Řeč bude o moskytiérách. Kam je umístit a jaké druhy moskytiér existují?

Moskytiéry do oken

Klasická varianta moskytiér, která se umisťuje přímo do okna. Během větrání mechanicky brání před vniknutím komárů nebo například much. K dostání jsou různé rozměry moskytiér v dřevených rámečcích. Vyrobit si můžete i vlastní ochranu před hmyzem. Stačí použít síťovaný materiál, který je dostatečně prodyšný, ale zároveň otvory neproletí komár.

Přečtěte si také: OCTOMILKY, JAK SE JICH ZBAVIT

Moskytiéry nad postel

Další variantou jsou moskytiéry, které se přímo zavěsí nad postel. Vytvoří se nad vámi a okolo vás bariéra mezi poletujícími hladovými komáry a vaší kůží. K dostání jsou i rozměry určené na dvoupostel nebo na menší dětské postele. Tato varianta se dá využít například při cestování. Moskytiéru si snadno sbalíte a následně dáte nad postel na chatě nebo v hotelu.

Stany s moskytiérou

Na výlety a kempování si rozhodně pořiďte stan, který je přímo vybaven síťkou proti komárům. V noci se nebudete muset dusit uvnitř zavřeného stanu, ale ráno nebudete pokousaní od hlavy až k patě. Komáry odhání i kouř, a pokud před stanem opékáte, líbit se jim to nebude. Dávejte ovšem pozor na suchou trávu a na možný vznik požáru.

Mohlo by se vám líbit:

Sauna v boji proti akné

Domácí fotovoltaická elektrárna s bateriemi šetří až 70 % nákladů na elektřinu

Rádi byste každý rok jezdili v novém automobilu? Tak zpozorněte!

Nevíte, čím obdarovat mužské členy rodiny? Poradíme vám

Jak odstranit skvrny od čokolády a kakaa bez drahého čisticího přípravku

TO JE NÁPAD: Jak vytvořit knižní záložku malovanou horkým voskem?