Léto se stále v plném proudu a komáři neúnavně útočí dál. Nahlédněte do druhého dílu seriálu o boji s komáry.
V prvním díle jsme se seznámili s ultrazvukovými odpuzovači, které aktivně odpuzují komáry před vstupem do našeho domu. Teď se podíváme na pasivnější, ale rozhodně velmi účinnou věc, které zabraňuje komárům, aby se dostali dovnitř. Řeč bude o moskytiérách. Kam je umístit a jaké druhy moskytiér existují?

Moskytiéry do oken

Klasická varianta moskytiér, která se umisťuje přímo do okna. Během větrání mechanicky brání před vniknutím komárů nebo například much. K dostání jsou různé rozměry moskytiér v dřevených rámečcích. Vyrobit si můžete i vlastní ochranu před hmyzem. Stačí použít síťovaný materiál, který je dostatečně prodyšný, ale zároveň otvory neproletí komár.

Přečtěte si také: OCTOMILKY, JAK SE JICH ZBAVIT

Moskytiéry nad postel

Další variantou jsou moskytiéry, které se přímo zavěsí nad postel. Vytvoří se nad vámi a okolo vás bariéra mezi poletujícími hladovými komáry a vaší kůží. K dostání jsou i rozměry určené na dvoupostel nebo na menší dětské postele. Tato varianta se dá využít například při cestování. Moskytiéru si snadno sbalíte a následně dáte nad postel na chatě nebo v hotelu.

Stany s moskytiérou

Na výlety a kempování si rozhodně pořiďte stan, který je přímo vybaven síťkou proti komárům. V noci se nebudete muset dusit uvnitř zavřeného stanu, ale ráno nebudete pokousaní od hlavy až k patě. Komáry odhání i kouř, a pokud před stanem opékáte, líbit se jim to nebude. Dávejte ovšem pozor na suchou trávu a na možný vznik požáru.

Mohlo by se vám líbit:

5 základních rozdílů mezi robotem a cobotem

Jak ušetřit za elektřinu?

Pomozte si k penězům na rekonstrukci výhrou v online casinu

Máte strach přejít k menšímu dodavateli energie? Nemusíte!

ČNB zpřísnila hypotéky s nadějí na zkrocení realitního trhu

Sauna v boji proti akné