Komáři patří k nejobtížnějším tvorům obzvláště v letních měsících. A protože léto stále pokračuje, je vědět, jak se bránit. Jednu z možností představují lampy proti komárům.

 

Kam lampu umístit?

Lampa proti komárům se hodí do různých místností, zahradních altánů, obytných přívěsů nebo domů. Lampy využívají speciální zdroje světla a síťku. Lampa vyzařuje UV záření,které není nikterak škodlivé pro člověka ani domácí mazlíčky. Přístroj by měl viset ve výšce zhruba dvou metrů nad zemí a měl by být umístěn mimo ostatní světelné zdroje. Na trhu můžete sehnat například i lampu, která pracuje na solární energii, kde nepotřebujete žádný zdroj pro provoz.

Přečtěte si také: OCTOMILKY – JAK SE JICH ZBAVIT

Solární lampa se ovšem hodí pouze pro použití ve dne. V noci je třeba je přepnout na vestavěné baterie. Pokud byste měli obavu, že do lampy strčí děti ruku a něco se jim stane, pak se bát nemusíte. Lampa je totiž vybavena plastovou mřížkou, která není pod proudem.

Jak to celé funguje?

Hmyz je přitahován světlem odpovídající vlnové délky a následně je likvidován elektrodou, která je pod proudem. Přístroj bývá opatřen místem, kam odpadává mrtvý hmyz. Někomu může vadit světlo či lehké bzučení, které lampa vyluzuje, ale to je jistě jen malá cena za to, že nebudete obtěžováni a poštípáni hmyzem. Lampa proti komárům představuje jednu z nejzajímavějších a nejúčinnějších možností, jak si poradit se samičkami tohoto obtížného hmyzu.

Mohlo by se vám líbit:

Jak odstranit skvrny od čokolády a kakaa bez drahého čisticího přípravku

TO JE NÁPAD: Jak vytvořit knižní záložku malovanou horkým voskem?

Jak se chránit před klíšťaty a encefalitidou

Způsobů, jak odstranit starý nátěr ze dřeva je hned několik…

Jak vybělit záclony bez chemie, jen s tím, co už máte doma

3 osvědčené tipy, jak vyčistit připálený hrnec