Ačkoliv se tvrdí, že akné postihuje zejména dospívající osoby, pravda je taková, že na akné trpí až 95 % lidí, z nichž ne každý je ve fázi puberty. Co se týče žen, na akné trpí téměř každá čtvrtá. Příčiny jsou různé – od již zmíněné puberty, přes hormonální nerovnováhu až po špatnou stravu. S některými důvody si může poradit i finská sauna, která má na pokožku blahodárný vliv.

S těžkým akné běžte nejdříve k lékaři

Názory na to, zda chodit s akné do sauny, se velmi různí. Najdou se zastánci toho, jak je návštěva sauny s akné prospěšná, ale i ti, podle kterých jde o velkou chybu. Tyto rozporuplné názory nás mohou následovat i u dermatologů, kdy každý má na saunování jiný názor. Obecně lze tvrdit, že těžká forma akné patří mezi zánětlivé kožní onemocnění, což znamená, že by jej vysoká teplota spojená s pocením mohla ještě o něco víc zhoršit. Pokud však trpíte jen na mírnou formu akné, kam patří pár pupínky nebo nevzhledné černé tečky, se sauna stává vaším cenným pomocníkem v boji proti akné.

Jaké výhody pro naši pleť finská sauna má?

Saunování je velmi prospěšné pro naše tělo, psychiku a ano, i pro naši pleť. Při pocení se v sauně se z naší kůže vyplavují škodlivé toxiny, které mohou mít negativní vliv na kvalitu naší pokožky. Kromě toho nás sauna zbaví bakterií, jež by se na pleti mohly vyskytovat – a způsobovat tak nepříjemné akné. Dalším plusem saunování je jednoznačně důkladné prokrvení pokožky a otevření pórů, ze kterých se odstraní nečistoty, které se v pokožce během dne nahromadily. Aby nedošlo k dalšímu usazování nečistot do pórů, je třeba je i uzavřít. V tomto případě skvěle poslouží studená sprcha, protože chlad póry uzavírá. Tato „hra“ s póry má pozitivní vliv v boji proti černým tečkám.

Náš pot přirozeně obsahuje přírodní „léčivo“ zvané dermicidin, který umí naši pleť zbavit škodlivých látek i bakterií, kvůli kterým akné vzniká. Jde o to, že nám zpocená pleť sama vyčistí a nebudete muset používat nadměrné množství kupovaných antibakteriálních prostředků, když jeden z nich vylučuje přímo vaše tělo.

Finská sauna vás zbaví toxinů v těle

Velmi často se můžeme setkat s tvrzením, že je naše pleť odrazem zdraví našich těl. A je to pravda. Naše tělo je jedna velká soustava složená z mnoha propojených orgánů, o které je třeba pečovat. Pokud to tak není, vše se projeví na naší pleti. Abychom tomu zabránili, musíme naše tělo zbavovat všech toxinů, které si v sobě postupně střádáme. A právě návštěva sauny se jeví jako ideální v boji s vylučováním škodlivých látek. V těle se nám vyskytují toxiny BPA, které najdeme v balených vodách (tyto toxiny neprospívají naší pleti), dále také olovo, rtuť, kadmium a arsen, díky němuž se nám ucpávají póry.

Co dělat po saunování

Pokud trpíte na akné a chcete jít do sauny, nesmíte zapomínat na několik zásad, které je třeba po jejím opuštění splnit:

  • Hned po saunování běžte do sprchy a smyjte ze sebe důkladně všechen pot.
  • Sprchujte se v chladné vodě, jen tak se otevřené póry znova uzavřou.
  • Nyní použijte mýdlo, kterým se znovu umyjte.
  • Místa, kde se u vás vyskytuje akné, pořádně utřete ručníkem.

Mohlo by se vám líbit:

Firma na zážitky zve k zážitkům po celé republice

Jak srovnat ceny dodavatelů elektřiny a ušetřit na tom?

Tepelné čerpadlo vs. plynový kotel

Kdo je pojištěn, není překvapen

Nemovitost na kšeft aneb nájemníci vítáni

ROSTOUCÍ POPULARITA EROTICKÝCH MASÁŽÍ V PRAZE BĚHEM POSLEDNÍCH LET