Měly by být rostliny i v ložnici? Rozhodně. Udělají ji ještě o něco útulnější, ale také pohlcují některé pachy, zvlhčují vzduch a přispívají k lepší náladě a především spánku.

Jakým rostlinám se v ložnici vyhnout

Ze všeho nejdříve byste ale měli vědět, jaké květiny do ložnice rozhodně nepatří. Jedná se o všechny příliš aromatické nebo kvetoucí druhy, jejichž silnou vůni nemusí každý snést, případně lákají na své květy otravný hmyz.

Rostliny vhodné do ložnice

Zelenec chocholatý je africká rostlina s podlouhlými přízemními listy, které mohou být žluté, zelené či bíle pruhované. Snáší jak teplo a světlo, tak i chladnější a stinná místa, do ložnice je proto ideální. Výborně odbourává formaldehyd a oxid uhličitý.

Lipěnka africká neboli pokojová lipka, jak se tato krásná rostlina nazývá, pochází rovněž z Afriky, oproti houževnatému zelenci je ale o něco náročnější. Preferuje světlé, chladnější prostory a špatně snáší přímé slunce i průvan.

Eukalyptus je vhodný především do ložnic alergiků a astmatiků, protože zvlhčuje vzduch a uvolňuje do něj silice, čímž omezuje vznik choroboplodných zárodků. Jeden však na celou místnost k tomuto účelu nedostačí, ideální počet je okolo pěti eukalyptů.

Dále se do ložnice hodí rostliny jako: šplhavník, lopatkovec, drobnolistý fikus, petris nebo filodendron.

Související:

Mohlo by se vám líbit:

Dům plný splněných vánočních přání

Špatně spíte? Na vině může být nevhodná matrace

Máte ve své provozovně kvalitní dílenský nábytek?

Sháníte halu? Nechte si ji postavit. Na klíč!

Vyberte si ty pravé vchodové dveře do bytu i domu

Jak odstranit skvrny od čokolády a kakaa bez drahého čisticího přípravku