Měly by být rostliny i v ložnici? Rozhodně. Udělají ji ještě o něco útulnější, ale také pohlcují některé pachy, zvlhčují vzduch a přispívají k lepší náladě a především spánku.

Jakým rostlinám se v ložnici vyhnout

Ze všeho nejdříve byste ale měli vědět, jaké květiny do ložnice rozhodně nepatří. Jedná se o všechny příliš aromatické nebo kvetoucí druhy, jejichž silnou vůni nemusí každý snést, případně lákají na své květy otravný hmyz.

Rostliny vhodné do ložnice

Zelenec chocholatý je africká rostlina s podlouhlými přízemními listy, které mohou být žluté, zelené či bíle pruhované. Snáší jak teplo a světlo, tak i chladnější a stinná místa, do ložnice je proto ideální. Výborně odbourává formaldehyd a oxid uhličitý.

Lipěnka africká neboli pokojová lipka, jak se tato krásná rostlina nazývá, pochází rovněž z Afriky, oproti houževnatému zelenci je ale o něco náročnější. Preferuje světlé, chladnější prostory a špatně snáší přímé slunce i průvan.

Eukalyptus je vhodný především do ložnic alergiků a astmatiků, protože zvlhčuje vzduch a uvolňuje do něj silice, čímž omezuje vznik choroboplodných zárodků. Jeden však na celou místnost k tomuto účelu nedostačí, ideální počet je okolo pěti eukalyptů.

Dále se do ložnice hodí rostliny jako: šplhavník, lopatkovec, drobnolistý fikus, petris nebo filodendron.

Související:

Mohlo by se vám líbit:

Originální dům? Navržený od stavebního architekta!

Výhody kuchyně na míru

Systémy větrání s rekuperací Zehnder pomáhají plnit směrnici NZEB

Čím se řídit při výběru povlečení?

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Větrání s rekuperací při rekonstrukci bytu