Rostliny nemusí být jen na okrasu. Důkazem je těchto 6 rostlin, které kromě atraktivního vzhledu čistí ovzduší či produkují větší množství potřebného kyslíku.

aloe vera

Aloe Vera

Krásná rostlina, jejíž některé druhy obsahují gel obsahující řadu léčivých látek, které výborně poslouží jako první pomoc při popáleninách… Všechny druhy bez výjimky pak ze vzduchu účinně odstraňují formaldehyd. Pěstování Aloe Vera.

Dracena

Atraktivní a nenáročná rostlina s dlouhými a širokými listy zbavuje ovzduší xylenu benzenu, formaldehydu, trichlorethylenu. V bytě nebo kanceláři by tak neměla chybět, majitelé psů a koček by se však draceně měli vyhnout, protože je pro tyto mazlíčky toxická.

Chryzantéma

Vhodná pro pěstování v bytě i na zahradě. Jde o jednu z nejlépe vzduch čistících rostlin. Mistrně čistí vzduch od benzenu, xylenu, amoniaku a formaldehydu. Jak pěstovat chyrazntémy.

Fíkus Benjamín

Poměrně nenáročná pokojová rostlina je v českých domácnostech hojně zastoupená, důvodem bude především vzhled, navíc však odstraňuje ze vzduchu formaldehyd, trichlorethylen a benzen.

Ledviník

Nenáročná pokojová kapradina s pěknými listy vzduch nejenže čistí od formaldehydu a xylenu. Zároveň jej i zvlhčuje.

Lopatkovec

Rostlina poměrně nenáročná, vyžadující pravidelnou a bohatou zálivku produkuje velké množství kyslíku, nejvíce pak v noci. Jako bonus jej zbavuje vzduch xylenu a toulenu.

Související:

Mohlo by se vám líbit:

Účet za vytápění vás nemusí zruinovat

Servis plynového kotle a spalinových cest

3 úskalí, se kterými se můžete potýkat v novém domově

Barvy světla a typy LED žárovek aneb jak neudělat chybu při výběru osvětlení

Pohodlné bydlení díky kvalitním kobercům od Vopi

Užijte si rok 2019 v pohodlí vaší postele!