Plánujete přestavět obývací pokoj anebo potřebujete navrhnout půdorys domu či bytu? Vyzkoušejte si třeba hned teď návrhy interiérů online a zdarma v některé z těchto 6 aplikací. A vytvořte interiér snů jako profesionální bytový designér…

1) IKEA plánovač

Je to tak. Společnost IKEA má vlastní plánovač pro návrh interiéru, a to zcela zdarma. S jeho pomocí můžete dle libosti kombinovat zboží přímo z katalogu, rozmisťovat jej v interiéru a snadno si tak vše do detailu naplánovat. Seznam všech použitých položek si navíc můžete jednoduše vytisknout a pak, až budete mít čas, jít vše nakoupit do nejbližší prodejny.

IKEA však nemá pouze plánovač interiérů, ale také plánovač koupelen, kuchyní, ale i varianty pro jednotlivé typy sortimentu jako jsou pohovky, šatní skříně a podobně.

2) Sweet Home 3D

K dostání je jak Sweet Home 3D online, kterou si můžete hned pro registraci spustit a začít upravovat a plánovat interiér podle libosti. Online verze je však výhradě v angličtině – nutná registrace.

Druhou možností je stáhnout přímo do počítače propracovanější verzi Sweet Home 3D v češtině (download odkaz zde).

V obou verzích si jednoduše vyberete z nabízených rozložení místností a z katalogu pak umisťujete jednotlivé kusy nábytku (rozměry jsou vždy uvedeny) na požadovaná místa. Celý návrh je k dispozici ve 2D verzi, kde je k vidění rozmístění zdí, vybavení… Výsledek si však můžete důkladně prohlédnout pomocí 3D vizualizace interiéru.

3) Autodesk Homestyler

Další program pro návrh interiéru a vizualizaci, zatím dostupný pouze v anglickém jazyce, ale nevidíme v tom zásadní překážku. Použití a pochopení základních funkcí je dostatečně intuitivní, aby se s nim po chvíli sžil prakticky kdokoliv, bez ohledu na znalost angličtiny. Pro pokročilé uživatele a profesionály je k dispozici také placená verze Homestyler PRO.

Katalog nábytku a doplňků všeho druhu je velmi široký, takže se můžete s Homestylerem opravdu vyřádit a plánovat do nejmenších detailů. A výsledek si vytisknout.

4) Room Arranger

Room Arranger je zdarma dostupný program na plánování interiéru od českého autora. K dispozici je však pouze ve variantě ke stažení.

I v tomto případě je k dispozici pestrý katalog objektů, s možností vytvoření si jeho vlastních verzí s těmi produkty a doplňky, které při práci s programem používáte nejčastěji.

Výhodou je i možnost vytisknout si celý projekt v určitém měřítku, a to i přes několik stran papíru.

A samozřejmostí 3D vizualizace dokončených či rozpracovaných interiérů.

Program navíc běží kromě Windows 32-64 bitové verzi také na MacOS, Linuxu a iPadech.

A pokud se chcete naučit, jak z Room Arrangeru vytáhnout nejlepší výsledek bez samostudia, můžete se přihlásit na školení, které v Praze pořádá sám autor programu.

 

5) Planner 5D

Planner 5D je i přes absenci češtiny super jednoduchý a na užívání snadno pochopitelný program na návrh interiéru online. Mimo interiér však můžete s jeho pomocí navrhnout bazén či zahradu.

Opět je k dispozici široká škála produktů, které můžete rozmisťovat po místnosti dle libosti, vybírat materiály a barvy – od potahů po podlahové krytiny. A samozřejmě je na výběr mezi 2D a 3D módem.

6) Google SketchUp

Google SketchUp je velmi populární nástroj pro návrh půdorysů/interiéru. Pro osobní účely zcela zdarma. A ačkoliv je na ovládání jednodušší než mnohé placené programy, abyste mohli využít všech jeho funkcí, je věnovat mu dostatek času. K dispozici je však celá řada návodů a tipů, které vám vše jistě usnadní.

Výsledné vizualizace však nepředstavují zrovna pastvu pro oči, pokud vám ale tato drobnost nevadí, moc lepších programů zdarma nenajdete.

Google SketchUp ve verzi ke stažení zdarma či v online variantě je momentálně dostupný pouze v angličtině. Pokud chcete mít Google SketchUp česky, nezbývá, než si pořídit placenou verzi Google SketchUp PRO. Ta je při zakoupení od výhradního dodavatele kompletně v českém jazyce a nabízí také více funkcí a možností, než verze zdarma.

Náhledové foto: www.homestyler.com

Mohlo by se vám líbit:

Toužili jsme po vlastní chatě a tak jsme si na ni vzali americkou hypotéku, píše František z Liberce

Spotřeba vody v ČR neustále roste. Jak zajistit úspory pitné vody v domácnosti, aby vás to neomezilo?

PVC podlaha slaví návrat. Jaké má výhody a nevýhody?

Originální dům? Navržený od stavebního architekta!

Výhody kuchyně na míru

Systémy větrání s rekuperací Zehnder pomáhají plnit směrnici NZEB