Účelem pojištění domácnosti je, aby chránilo před celou řadou neočekávaných událostí, jejichž vlivem může dojít k poničení nebo úplnému zničení našich věcí. Pokud pojištění máte, pojišťovna vám škody nahradí a vy můžete bez problémů fungovat dál. Bez pojištění vám zbudou jen oči pro pláč a budete stát před složitým problémem, kde sehnat peníze na nové věci. Buďte zodpovědní. Dobré pojištění domácnosti stojí jen několik tisíc ročně. Poradíme, jak při jeho výběru neudělat chybu.

mamedum.cz_online_ergo_cz_nahledovy

Co je pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti se vztahuje na škody, které mohou nastat na věcech movitých, jako jsou spotřebiče, nábytek a další vybavení vašeho domu či bytu. Do pojistky jsou zahrnuta i domácí zvířata a také peníze či cennosti, které máte doma. Kompenzace od pojišťovny se dočkáte v případě, kdy dojde k poničení či zničení těchto věcí například vlivem živelné pohromy jako je vichřice, silný déšť atd. Vztahuje se i na škody způsobené únikem vody z vodovodního zařízení, škody mrazem na potrubí, pojistka vás chrání i při vloupání nebo řádění vandalů.
mamedum.cz_online_ergo_cz_01

Podmínky musíte znát

Aby se jednalo o pro vás výhodné pojištění domácnosti, musíte si pečlivě pročíst podmínky smlouvy. Sledujte především rozsah krytí a současně pojistné limity. Pojistný limit vyjadřuje maximální částku, kterou vám pojišťovna v případě škody vyplatí. Nízké pojistné limity nejsou pro vás výhodné. Cenné rady, jak výhodně pojistit majetek, najdete také v tomto článku.

Kolik zaplatíte?

Cena pojištění domácnosti se může určovat dvěma způsoby:

  1. podle aktuální ceny vašeho majetku
  2. podle velikosti obytné plochy

mamedum.cz_online_ergo_cz_02

U první varianty je třeba si dát pozor a pojistku pravidelně aktualizovat, aby v ní byl zahrnut váš skutečný majetek a neplatili jste za pojištění moc nebo naopak málo. Cenově i časově výhodnější je vždy sjednání pojištění domácnosti online. Mnohé pojišťovny při této formě nabízí i slevy nebo bonusy.

Pojistit si majetek, by mělo být i ve vašem osobním zájmu. Existují ještě další varianty, jak majetek chránit. Jedná se o pojištění nemovitosti a majetku.

Mohlo by se vám líbit:

4 kritéria, podle kterých vybrat odborníky na úklid firmy

Ideální rodinná dovolená? S karavanem na místě vašich snů

Mobilní plachtové haly mají všestranné využití!

Nalezněte s námi ty nejúžasnější a architektonicky nejkrásnější kasina na světě

Poslední šance požádat o kotlíkovou dotaci

Firma na zážitky zve k zážitkům po celé republice