Při parných letních dnech není nic více osvěžujícího než se ponořit do studené vody. Takového relaxu si užijete nejen na koupalištích a plovárnách. Co byste řekli tomu, kdybyste měli možnost takto se ochladit přímo doma? Pořídit si na zahradu vlastní bazén přitom není dnes nic složitého.

Bazény do země jsou esteticky i prakticky výhodné

První otázka, kterou si před nákupem musíte promyslet, je, jaký bazén vlastně chcete. Existuje několik druhů, dnes se zaměříme na bazény do země a jejich výhody. Zapuštěné bazény nebudou na vašem pozemku nijak vynikat. Lépe je tak vzhledově sladíte se zbytkem zahrady. Zaručí vám také snazší vstup do vody, nebudete potřebovat žádné schůdky nebo žebříčky, po kterých byste museli stoupat. Minimalizujete tím riziko nějakého zranění. Bazénům zapuštěným po úroveň země nevadí ani složitější terén, často se setkáte s tím, že jsou zapuštěné do svahu.

V zastřešeném bazénu se můžete koupat i na podzim

Bazény do země mají ještě jeden obrovský benefit. Lze je zastřešit. Díky tomu si koupací sezónu o několik týdnů prodloužíte a vody si užijete i tehdy, kdy k tomu počasí není příliš nakloněné. Střecha zároveň slouží jako bezpečnostní prvek (do bazénu tak snadno nespadne ani vaše dítě, ani váš domácí mazlíček) či jako krytí proti fyzickým nečistotám. Prodej takových bazénů nabízí společnost Rentmil, u které si jistě vyberete z široké nabídky plastových bazénů, nebo si velikost a hloubku zvolíte sami a necháte si vyrobit bazén na míru. Pokud si rádi dopřáváte něco navíc, k dispozici vám jsou i levné luxusní bazény, které podpoří vzhled vaší zahrady.

O bazén je nutné pečovat

Když už si bazén pořídíte, nelze jej nechat žít si jeho vlastním životem, ale naopak se o něj musíte starat. Pomůže vám k tomu příslušenství k bazénům. V první řadě jde o údržbu vody. S tím vám hodně práce ušetří zastřešení bazénu, bez filtrace a chemie se ale stejně neobejdete. Můžete využít automatických dávkovacích stanic. K fyzickému vyčištění bazénu slouží bazénové vysavače. Je a spoustu dalšího příslušenství pro úpravu vody, osvětlení bazénu nebo zvelebení jeho okolí naleznete na www.rentmil.cz.

Mohlo by se vám líbit:

Podle čeho vybírat obklady a dlažby do exteriéru?

Bezpečnostní dveře s cylindrickou vložkou ochrání vás i váš majetek

Infrazářiče či topné panely vám dokáží ušetřit za vytápění

PREFA zve na veletrh STŘECHY PRAHA 2020 do PVA EXPO Letňany

Nalezněte s námi ty nejúžasnější a architektonicky nejkrásnější kasina na světě

Léto je ideální čas na opravu vaší střechy