Hledáte nábytek do ložnice, který co nejlépe splní svůj účel, dobře vypadá a ideálně vám v kombinaci s prostorem ložnice zlepší spánek či náladu? Čtěte dále.

Ložnice je stejně jako obývací pokoj místem, kde trávíme poměrně hodně času, proto bychom se v ní měli cítit co nejlépe a zároveň by tak měla i vypadat, mimo jiné toho docílíme volbou vhodného nábytku. Trendy je například postel s baldachýnem, případně nízkoposazené postele.

Barvy nábytku do ložnice dělají mnoho

Nábytek do ložnice bývá často jednoduchý, co je samo o osobě ideální v případě, že máte v oblibě například skandinávský styl, který zde padne jako ulitý. Přesto se nemusíte bát umístit do ložnice jeden či dva kusy nábytku či doplňky, které okamžitě upoutají vůči zbytku prostoru výrazným či jen odlišným odstínem anebo vzorkováním. Vhodným příkladem mohou být taburety, lampička, ale třeba i samotná postel.

Jinak však všeobecně platí, že by měla ložnice působit především uklidňujícím a ideálně také hřejivým dojmem. Klid a útulno navodí nábytek ve světlých odstínech – bílá, šedá, tyrkysová či akvamarínová, ale v podstatě jakýkoliv světlý odstín. Dřevěný nábytek do ložnice, opět ideálně ve světlých odstínech, pak dodá prostoru hřejivost a přívětivost.

Masiv

V případě, že se však rozhodnete použít nábytek do ložnice z masivu, není na škodu vzhled a styl naopak sjednotit a dodat ložnici tradiční look.

Sedací nábytek

A rozhodnete-li se do ložnice, obzvláště pokud je prostorná, začlenit také sedací část, doporučujeme čalouněná křesla kvůli maximální pohodlnosti, která vám pomůže se rychle uvolnit a relaxovat, což je v případě ložnice jistě vítaná vlastnost.

Přečtěte si také:

Mohlo by se vám líbit:

Originální dům? Navržený od stavebního architekta!

Výhody kuchyně na míru

Systémy větrání s rekuperací Zehnder pomáhají plnit směrnici NZEB

Čím se řídit při výběru povlečení?

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Větrání s rekuperací při rekonstrukci bytu