Tak je to tady. Vystudovali jste a čeká vás dospělý život. Musíte si najít práci, vybrat partnera, pokud ještě nemáte, a zplodit děti, protože to tak v životě chodí. Jenže kde se usadit? Jak si vybrat správné místo pro život? Každý k životu potřebuje něco jiného, přesto existují jisté univerzální tipy.

Pokud není vaším snem bydlet pod úpatím hory nebo naopak u moře, zřejmě budete vděční za klid, přírodu, ale i dobrou dostupnost obchodů, lékaře, škol apod. V tom případě by se vám mohlo líbit v Moravskoslezském kraji.

Ostrava dávno není, co bývala

Skvělou volbou je například hlavní město tohoto kraje – Ostrava. Dřív měla pověst špinavého hornického města, ale dnes je tam vzduch čistý. Navíc vás takový byt na prodej Ostrava-Poruba vyjde daleko levněji než bydlení v Brně či Praze. Přitom budete žít v jedné z největších českých „metropolí“.

Jestliže vás obrovská města nelákají, pak zkuste třeba pronájem bytu 3+1 Opava. Slezské divadlo nebo Slezské zemské muzeum vás zabaví. Ale nebojte, nebude se tu líbit jen milovníkům kultury. Vždyť z Opavy je to kousek do Beskyd, můžete tedy podnikat víkendové výlety do hor. Do přírody dnes chce každý.

V souladu s přírodou lze i bydlet

Žít ekologicky v souladu s přírodou je velkým trendem dnešní doby. Nejlépe vám ho pomohou splnit nízkoenergetické domy na klíč. Pokud tedy neobjevíte žádný dům či byt, který by vás uchvátil, nabízí se možnost nechat si ho postavit podle vlastních představ. Chcete-li ušetřit, vyberte si typový domek, ty bývají cenově výhodnější.

Samozřejmě není nutné soustředit se na Moravskoslezský kraj. Někomu vyhovuje mít blízko do hor, jiný ocení spíš krátkou vzdálenost do Prahy. V takovém případě zkuste hledat pronájem bytů Rakovník, Kladno, Nymburk, Benešov apod. Nebo budete vděčnější za nějakou klidnou malou vesnici? To vy si vybíráte místo pro život!

Mohlo by se vám líbit:

Originální dům? Navržený od stavebního architekta!

Výhody kuchyně na míru

Systémy větrání s rekuperací Zehnder pomáhají plnit směrnici NZEB

Čím se řídit při výběru povlečení?

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Větrání s rekuperací při rekonstrukci bytu