Máte malý byt, a plánujete si zdokonalit současnou ložnici? Přinášíme vám několik tipů, jak s malým prostorem dokonale naložit a vytěžit z něho co nejvíce.

Menší postel je základ

Je jasné, že každý by chtěl spát na co největší posteli, která existuje. Pokud to vaše dispozice nedovolují, je třeba se uskromnit. V takovém případě by vás měly zajímat spíše menší varianty. Pokud mluvíme o dvoulůžku, tak ideální komfort umí nabídnout postel o rozměrech 180 x 200 cm, která je rozhodně dobrou – sice menší, ale ucházející klasikou.

Nezapomínejte na úložný prostor

Ten je v malých ložnicích nesmírně důležitý. Jak ho získat? Už při koupi postele, která by měla nabídnout možnost toho, že do oblasti pod matraci a rošt schováte řadu svých věcí. Pamatujte, že prostor pod postelí obvykle zůstává prázdný a nevyužitý. Takto z něho vytvoříte praktické místo na vaše věci.

Zkuste i patro

Nezapomínejte na to, že i v malých ložnicích je dostatek prostoru v oblasti stropu. Jak toho využít? Dejte si postel do patra. Pod ní můžete získat dokonce i průchozí prostor, stejně jako třeba místo, kam se skvěle hodí pracovní stůl, knihovna a další prvky.

Zvolte správné barvy

Ložnice bude potřebovat také vymalovat. Pokud přemýšlíte nad barvou, pamatujte, že jsou i takové, které dokážou prostor opticky zvětšit. Nebudete se cítit jakkoliv stísněně, díky čemuž se můžete těšit i na spokojený spánek a relaxaci. Naším tipem jsou:

  • Světle zelená barva
  • Světle žlutá barva
  • Světle modrá barva

Velká šatní skříň

Uvažujete nad několika malými komodami? Do velkých ložnic nejsou problémem. Do těch malých ale doporučujeme velkou šatní skříň. Důvod je ten, že pojme mnohem více oblečení. Zatímco klasická komoda svou výškou lehce přesahuje jeden metr, šatní skříně mohou dosahovat až ke stropu. Plně využijete celou plochu místnosti. Ideální je zaměřit se na výrobu na míru, díky čemuž plně využijete prostor ve všech ohledech.

Související:

 

Mohlo by se vám líbit:

Zateplení domu se vyplatí po finanční i praktické stránce

Opravdu nenáročný bazén? Jeden bychom pro vás měli!

Plovoucí podlahy se hodí do každého interiéru

Moderní nábytek do obývacího pokoje

Trojsklo a jeho izolační vlastnosti

Moravskoslezský kraj: Místo, kde najdete bydlení