Lustry do obývacího pokoje patří i dnes stejně neodmyslitelně jako pohovka a televize. I obyčejnému obýváku totiž dodají šmrnc. Zjistěte, čím se řídit při výběru, a čím se vyznačují současné, moderní lustry do obýváku.

 

Moderní lustr do obýváku. Co má mít, a jak vypadá?

Závěsný lustr do obývacího pokoje by měl být nejen elegantní, ale také mít co nejmenší spotřebu, proto se dnes stále více lidí rozhoduje pro lustry s LED osvětlením.

A u mnohých nechybí ani praktický tlumič intenzity světla.

Pokud jde o design, je v posledních několika letech viditelný příklon hned k několika stylům. Jedním z nich je retro, které aktuálně frčí i u ostatních typů svítidel. Stropní svítidla a lustry do obývacího pokoje v tomto stylu nejen, že jsou totiž designově podstatně odvážnější než jiné. Ale přinášejí do místnosti nádech starých časů v moderním podání. A díky poměrně velké variabilitě tvarů a barevnosti se výborně kombinují s nábytkem, dekoracemi a dalšími předměty, které už v obýváku máte.

Druhým a potažmo i třetím stylem, který je pro lustry do obývacího pokoje v současné době charakteristický, je styl industriální a rustikální. Takovéto lustry pak výborně ladí i se severským stylem. Tvarově jsou velmi pestré, tvořené z trubek, kusů pařezů… nejsou však nic pro zastánce barvitosti.

Pokud pak hledáte do svého obýváku lustr, který vypadá instantně dobře, ale ničím zásadně nevyčnívá, neodvádí tedy pozornost od pro vás důležitějších prvků interiéru a zároveň ladí prakticky s každým stylem, vybírejte mezi kovovými minimalistickými lustry. Mnohdy navíc cenově dostupnější.

 

 

 

Náhledové foto: MADStudioLighting

Mohlo by se vám líbit:

Jak odstranit skvrny od čokolády a kakaa bez drahého čisticího přípravku

Jednoduché triky, jak odstranit skvrny od kávy na koberci a oblečení

[Galerie] Tento nádherný ekologický dům zvládli postavit za 6 týdnů

Víte, že na mytí laminátové podlahy je potřeba správný mop?

Co byste měli vědět, než si pořídíte konferenční stolek do obýváku

PRŮVODCE: Nakupujte nábytek on-line bez obav. Víme, jak na to…