Jaké květiny a rostliny jsou přitažlivé pro motýly? Tady je tip na 4 z nich, jedné, u které byste to ale asi nečekali, byste se měli raději vyhnout.

Zlatobýl (Solidago)

Motýli milují jasné a světlé barvy, žlutý Zlatobýl je proto perfektní rostlina do každé zahrady, jejíž majitel se rád a pravidelně kochá pohledem na motýly. Navíc má tu výhodu, že zvládne prosperovat prakticky kdekoliv, celkově je pak Zlatobýl na pěstování velmi nenáročný.

Více se dočtete v: Zlatobýl obecný: léčivé účinky a pěstování

Třapatka nachová (Echinacea purpurea)

Také třapatka nachová přitahuje jednoho motýla za druhým především kvůli své barvě, zároveň je však vyhledávají kvůli jednoduchosti, s jakou je dokáží opylovat, mají pro ně totiž ideální tvar.

 

Klejicha hlíznatá (Asclepias tuberosa)

Klejicha hlíznatá svou nádherně oranžovou barvou přitahuje celá mračna motýlů všemožných druhů. Tentokrát ani ne tak kvůli barvě, ale proto, že Klejicha přitahuje housenky. Pro motýly tak představuje doslova švédský stůl. Nejvíce pak tuto rostlinu vyhledává Monarcha stěhovavý a další z čeledi babočkovitých.

Motýlí keř (Buddleja davidii) – a proč jej do zahrady raději nevysazovat

Komule neboli Motýlí keř, jak se dá podle názvu předpokládat, přitahuje hotová mračna motýlů. Je však invazivní. Vytlačuje ostatní květiny a rostliny v okolí, čímž ve výsledku způsobí, že motýli sice do zahrady přiletí, ale neusídlí se tam. Každá z výše uvedených, ale i mnoha dalších rostlin, řeší jejich specifickou potřebu. A jakmile je Motýlí keř vytlačí, zmizí ze zahrady pestrost a s ní i motýli a vše, co potřebovali k tomu, aby se v ní zabydleli.

Mohlo by se vám líbit:

Teplé počasí se hlásí o slovo a stále více času trávíme venku

Jak zvelebit svůj domov a udělat ze zahrady ráj? Využijte okrasné kameny!

Sezóna sekání trávníku se blíží. Už víte, jakou si pořídíte sekačku?

Teplé počasí prospívá mravencům, zbavte se doma jejich kolonií

Výběr zahradní trampolíny od A do Z

Bylinky na zahradě