V každé domácnosti s kočkou by mělo být také kočičí škrabadlo, přečtěte si, proč ho pořídit a jak vybrat to nejlepší.

Důvody pro pořízení škrabadla pro kočky

Hlavním důvodem pořízení škrabadla kočku, především pokud tráví většinu či celý den v bytě, je jednoduše zajištění zábavy a dostatek pohybové aktivity.

Druhý důvod je důležitý hlavně pro majitele – odpoutá pozornost vašeho kočičího miláčka od koberců, přehozů a nábytku.

Co by mělo být součástí správného kočičího škrabadla?

Škrabadlo pro kočky by mělo mít hned několik prvků:

Sisalový kmen na broušení drápků – většinou prochází celým škrabadlem anebo spojuje jeho části, budku či jakoukoliv jinou skrýš s pelíškem, alespoň dvě plochy mezi nimiž může přeskakovat anebo na nich lenošit, a třeba se i slunit pokud umístíte škrabadlo poblíž okna. A určitě by neměla chybět alespoň jedna hračka jako například tunel, kulička na špagátku, pískací myška…

Kočičí škrabadla a jejich typy aneb vybírejte s ohledem na prostorové možnosti

Primárním kritériem pro volbu velikosti a typu škrábadla pro kočku by měly být prostorové možnosti bytu či domu či velikost plochy, kterou jste ochotni pro škrabadlo v domácnosti vyčlenit.

Roli hraje také velikost/rasa a povaha kočky, pro menší a pasivnější postačí i malá škrabadla a kočičí stromy s jednou či dvěma vyvýšenými plochami a kmenem na škrábání, tedy kombinace škrabadla a odpočívadla pro kočky v jednom, ale svůj účel splnit i samotný sisalový kmen.

Pro temperamentnější či větší a těžší jedince jsou k dispozici také přímo škrabadla a odpočívadla pro velké kočky, které jsou stabilnější či umožňují lepší ukotvení a celkově splní jejich nároky nejlépe. Rozměry jsou v tomto případě skutečně různorodé a najdete mezi nimi jak vysoká tak i do šířky orientovaná škrabadla s většími odpočívadly, prostornější skrýší…

Mohlo by se vám líbit:

Nalezněte s námi ty nejúžasnější a architektonicky nejkrásnější kasina na světě

Léto je ideální čas na opravu vaší střechy

Pořiďte si vlastní bazén a připravte se tak na horké léto

Multifunkční skladový kontejner využijete pro osobní i firemní účely

O tyto 4 chlupaté domácí mazlíčky se zvládne postarat i začátečník

[SERIÁL] Jména pro koně – 3. díl: kompletní seznam