Chystáte se renovovat dětský pokoj a chcete pořídit nový koberec? Při výběru byste se měli zaměřit na několik faktorů. Těmi nejdůležitějšími je účel, ke kterému bude koberec sloužit a věk dítěte. Jinak budete vybírat koberec do pokojíčku pro miminko a jinak pro školáka. Pokud máte dítě, které si bude na koberci většinu dne hrát, pak počítejte s tím, že budete muset koberec mnohdy i několikrát za den vysávat a výjimkou nebude ani čištění. Proto byste měli v tomto případě upřednostnit koberce s krátkým vlasem, které jsou na údržbu výrazně jednodušší než koberce s vysokým vlasem. Naopak, pokud bude koberec spíše jen designovým prvkem, který bude dotvářet celkovou atmosféru pokoje, pak můžete klidně vybírat právě z nabídky koberců s vysokým vlasem.

Koberec, který oživí pokoj

Bohatou nabídku dětských koberců všech typů najdete na stránkách www.vopi.cz/detske-koberce/. Rozhodujícím kritériem při výběru může být také vzor koberce, přece jen byste neměli zapomínat, že vybíráte koberec do dětského pokoje a tak to, co by se vám mohlo zdát příliš divoké bude pro děti to pravé. Vás by třeba nikdy nenapadlo pořídit si do ložnice červený koberec, ale do dětského pokoje a zejména do holčičího pokoje je červený koberec ideální variantou. Samozřejmě za předpokladu, že takto výrazné barvě přizpůsobíte celkový vzhled místnosti.

Koberec jako hračka

Klasikou mezi dětskými koberci je již dlouhá léta koberec se silnicí. Mnoho z nás ho mělo buď ve školce nebo dokonce přímo v pokoji. Díky svému vícefunkčnímu využití se tento typ koberce stále těší velké oblibě. K dispozici je hned několik motivů, velmi zdařilou variantou je například dětský koberec farma, který nejen plní funkci podlahové krytiny, ale zároveň také dítě dokáže zabavit při hře a ještě může posloužit i jako výukový prvek pro poznávání zvířat žijících na farmě. Stačí pořídit jen nějaké hezké autíčko a vaše dítě se může proměnit v malého farmáře. 

Mohlo by se vám líbit:

Podlahové topení je komfortní, ale má i nevýhody

3 tipy, jak si poradit s výběrem cihel pro stavbu

Zateplení domu se vyplatí po finanční i praktické stránce

Opravdu nenáročný bazén? Jeden bychom pro vás měli!

Plovoucí podlahy se hodí do každého interiéru

Moderní nábytek do obývacího pokoje