Ohraničuje prostor, chrání před nevyžádanými návštěvami, ale také dotváří celkový dojem z vašeho obydlí. Plot je nezbytnou součástí domu, zahrady, firmy a všech dalších pozemků. Na každý se však hodí jiné provedení. Které padne právě vám?

Sloupky a mezi nimi pletivo se hodí možná tak na oplocení nějakého firemního areálu. Naopak byste tam zase nejspíš nepoužili živý plot ze zelených rostlin. Pak jsou ale typy oplocení, které se dají použít kdekoliv. Ocel, dřevo nebo beton. To jsou nejčastější materiály pro oplocení.

Než se zamilujete do nějakého plotu, přemýšlejte o domu jako celku

Dojde k tomu snadno. Pro inspiraci začnete pátrat na internetu a najednou se zamilujete do překrásného černého kovového plotu se zdobením, který vyvolává dojem romantiky a děsu zároveň. Pak už si ho nenecháte vymluvit a nedokážete pochopit, že k vašemu žlutému domečku s dřevěnými doplňky (dřevěným zábradlím na balkoně a pergolou za domem) by se hodil úplně jiný plot. Tak přesně takhle by to vypadat nemělo.

Pokud plánujete montáž oplocení nebo opravu toho stávajícího, nejdříve se zamyslete, jaký materiál a styl by vůbec šel použít k vašemu domu. Můžete se zaměřit i na styl oplocení sousedů, ovšem nutné to není. Hlavně ať váš pozemek působí dobře jako celek.

Nechte si navrhnout řešení na míru

Jestli si sami nejste příliš jistí, co by vypadalo nejlépe, nebojte se požádat o radu. Specialisté vám představí klady i zápory různých materiálů, zhodnotí s vámi také estetickou stránku věci. Třeba vás nadchne nějaké navržené řešení, nebo společně vymyslíte úplně originální provedení plotu. Zakázková výroba na míru pokryje cokoliv, co si jen vymyslíte. Nevěříte? Podívejte se na web firmy Ploty Pokorný www.ploty-pokorny.cz a uvidíte, co všechno už vymysleli zákazníkům na míru. Na své si u nich přijdou i specifičtí zákazníci, kteří shánějí elektrické ohradníky či oplocení stavenišť.

Mohlo by se vám líbit:

Moravskoslezský kraj: Místo, kde najdete bydlení

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky? Podrobné informace

Tepelné čerpadlo vs. plynový kotel

Jak vybrat vinylovou podlahu?

Jaké tepelné čerpadlo se vyplatí pořídit do novostavby a staršího domu?

Zbavte se vlhkých zdí! Škodí vám i samotnému domu!