Přichází léto, úroda zraje a s ní nastává problém s mravenci. Přestože jsou tito malí tvorové v zahradě užiteční, dokážou nadělat pěknou neplechu. A proto hledáme a zkoušíme všemožné způsoby jak je ze zahrady vypudit. Které fungují?

 

Máme na výběr, buď se budeme řídit radami našich babiček a nebo sáhneme v drogerii do regálu. Záleží na vašem přesvědčení a jak dalece chcete mravence na zahradě zlikvidovat.

 

Rostlinní odpuzovači

Mravence lze ze záhonů vypudit vysazením máty, ale pozor, máta se rychle rozrůstá, tak ať vám nezaneřádí záhony a místo mravencú ať nelikvidujete bylinu. Dalšími rostlinami, jež lze použít jsou levandule, bazalka, majoránka, tymián, eukalyptus. Můžeme je v záhonech pěstovat nebo je použít i sušené. Jejich silné aroma mravence odpuzuje. Další možností je vysázení cibule a česneku kolem záhonů. Užitečný může být i výluh z kopřiv, který funguje i jako hnojivo.

Koření

Pokud místa s jejich výskytem i cestičky, kudy chodí, posypete aromatickým kořením, jako skořicí, pálivou paprikou a pepřem, mělo by je to odradit.

Přečtěte si také: OCTOMILKY, JAK SE JICH ZBAVIT

Dalšími látkami, které je odpuzují jsou sůl, kůra z citrusů, kávová sedlina a prášek do pečiva. Práškem můžeme posypat celou rostlinu.

Postřiky a návnady

Pokud nezaberou předchozí rady, nezbývá než sáhnout po účinnějších prostředcích. Naštěstí na trhu již dnes existují přípravky nezatěžující prostředí – přírodní insekticidy. Stačí jen pohledat a vybrat si to, které vám bude víc vyhovovat, buď ve formě speje, granulí nebo prášku použitelné do návnadových dóz. Uvedené přípravky jsou přírodního původu.

Mohlo by se vám líbit:

5 základních rozdílů mezi robotem a cobotem

Sezóna sekání trávníku se blíží. Už víte, jakou si pořídíte sekačku?

Jak ušetřit za elektřinu?

Pomozte si k penězům na rekonstrukci výhrou v online casinu

Máte strach přejít k menšímu dodavateli energie? Nemusíte!

ČNB zpřísnila hypotéky s nadějí na zkrocení realitního trhu