Češi milují chození do hospod, restaurací, barů a kaváren. Trávíme zde podstatně více času, než je tomu ve většině západoevropských zemí. Vždy však trochu pokulhávala kvalita interiérů restauračních zařízení. V posledních letech se naštěstí majitelé začali zaměřovat na zlepšování prostředí tak, aby se jejich zákazníci cítili skutečně příjemně. Pokud si hodláte zařizovat nový podnik, případně rekonstruovat váš stávající, je nutné se soustředit na několik zásadních věcí.

Pozor na vhodné barvy a osvětlení

V první řadě jde o celkový vzhled interiéru restaurace. Trendem dnešní doby jsou světlé barvy. Nebojte se ani určitých kontrastních prvků, které zvýrazní daný prostor. Vždy ale mějte na paměti, že i menší místnosti musí působit vzdušně. Toho docílíte právě vhodně zvolenými barvami stěn a efektním osvětlením.

Restaurační nábytek

Důležitým prvkem je restaurační nábytek. Zde se rozhodně nevyplatí šetřit. Moderní restaurace využívají tradiční přírodní materiály. Nechybí tedy nábytek do restaurace, který je vyrobený z masivního dřeva. Místnosti pro hosty pak působí přirozeně a příjemně.

Stále populárnější jsou bary, a to i v hospodách a zařízeních, kde jejich přítomnost v minulosti nebývala zvykem. K baru, který by měl být dostatečně reprezentativní, samozřejmě patří také vhodné barové židle. Velmi důležitá je hlavně jejich výška tak, aby zákazníci bez problémů mohli usednout a zároveň nemuseli na své občerstvení nijak natahovat ruce. Zároveň musí být každá barová židle stabilní a robustní tak, aby do ní bez problémů mohl usednout i člověk se silnější postavou.

Gastro nábytek rozhodně pořizujte komplexně, ideálně u jednoho prodejce. V opačném případě se totiž snadno může stát, že k sobě nebude pasovat a prostory restauračního zařízení pak budou působit chaoticky a nekoncepčně.

Mohlo by se vám líbit:

Chcete ušetřit při rekonstrukci koupelny? Vyzkoušejte tyto 3 tipy

V čem je lepší kuchyně na míru?

Vyplatí se vám domácí infrasauna?

Vasco Doors jsou bránou do vašeho světa

Barvy světla a typy LED žárovek aneb jak neudělat chybu při výběru osvětlení

Toužíte po perfektním obývacím pokoji? Víme, jaký nábytek vybrat!