Je vám v koupelně zima? Už nemusí, jelikož vám poradíme, jak správně, efektivně a jednoduše vytápět právě vaši koupelnu.

Na hygienu by měl dbát každý z nás. I proto je koupelna nepostradatelným místem v podstatě všech domů či bytů. I zde musíme zajistit dostatek tepla, což naše pravidelné sprchování, nebo relaxaci ve vaně dostatečně zpříjemní. Jak na to? Podívejte se s námi na možnosti.

Začněte od podlahy

Dnes velmi doporučovaná možnost vytápění. Proč? Jelikož teplo je distribuováno rovnoměrně po celé ploše podlahy, stoupá přirozeně nahoru a voda v topném systému může být ohřátá o desítky stupňů méně, než v klasickém radiátoru. To jsou výhody, které nabídne podlahové vytápění do koupelny. Drobným negativem může být stavební náročnost, proto doporučujeme instalaci realizovat v době rekonstrukčních či jiných stavebních prací.

Nezklame ani klasický žebřík

Dnes v podstatě základní součást všech koupelen. Alternativa klasického radiátoru, která je plně regulovatelná, s ohledem na vaše potřeby. Koupelnové žebříky zaujmou svou jednoduchostí, stejně jako designem, který se do koupelen hodí a nezabírá zbytečné místo. Kromě toho, že nám koupelnové topné žebříky přinášejí potřebné teplo, jsou i skvělou možností, jak sušit mokré ručníky, které na ně jednoduše pověsíme.

Podobným řešením je samozřejmě i klasika v podobě radiátoru. Ten můžeme taktéž regulovat a docílit požadované teploty. Jeho nevýhodou může být to, že do prostoru koupelny zasahuje o něco více a jeho menší provedení nedovolí sušit více, než jeden ručník. Na druhou stranu ho můžeme označit za řešení o něco levnější.

Zkuste také sálavé teplo

Poslední možností našeho výčtu možností, jak vytápět koupelnu, je řešení extrémně jednoduché, které můžeme instalovat v podstatě kdykoliv. Je to koupelnový infrazářič. Ten ke svému provozu potřebuje jenom elektrickou energii. Výhodou je též cena, zatímco nevýhodou dostupnost pouze sálavého tepla, kdy se po jeho vypnutí příjemné teplo velmi rychle opět rozplyne.

Související:

Mohlo by se vám líbit:

Toužili jsme po vlastní chatě a tak jsme si na ni vzali americkou hypotéku, píše František z Liberce

Spotřeba vody v ČR neustále roste. Jak zajistit úspory pitné vody v domácnosti, aby vás to neomezilo?

PVC podlaha slaví návrat. Jaké má výhody a nevýhody?

Originální dům? Navržený od stavebního architekta!

Výhody kuchyně na míru

Systémy větrání s rekuperací Zehnder pomáhají plnit směrnici NZEB