Vybrat ideální stolek pod vaši TV určitě není žádná věda, přesto se i zde můžete dopustit chyb, proto se vyplatí vybírat s vědomím toho, co má správný televizní stolek splňovat, aby vám sloužil co nejlépe. Co to tedy je?

Na co se zaměřit, když vybíráte televizní stolek

Pokud pomineme design, který by měl ideálně ladit s ostatním nábytkem a vybavením místnosti, případně odrážet vaše osobní preference, co se materiálu, vzhledu a náročnosti na údržbu týče, měli byste se zaměřit na tyto 3 parametry:

1) Velikost samotné televize

Velikost televizního stolku či jakéhokoliv jiného stojanu pod televizi by měla vycházet z velikosti televize, kterou na něj chcete umístit. V tomto případě je klíčové, aby byl TV stolek větší než samotná televize, aby poskytl dostatečně stabilní základu.

Důležitá je také nosnost stolku. A ačkoliv se to může zdát jako samozřejmost, nad kterou se není třeba pozastavovat, není tomu tak. Stolek sice může od pohledu působit, že unese opravdu hodně, ale nemusí tomu tak být. Případně zátěži odolá jen po určitý čas, což vede v lepším případě jen ke zničené stolku a televize, v tom horším k nečekaným a potenciálně závažným úrazům. Proto si vždy zjistěte jak váhu televize, tak nasnost stolku, přičemž myslete i do budoucna a počítejte s pozdější dodatečnou zátěží v podobě dekorací…

2) Jak velká je místnost

Pro menší místnosti, což častěji záležitost panelákových bytů než rodinných domů, volte raději prostorově úspornější stolek pod TV. A ve větší místnosti zase logicky větší televizní stolek, který se díky tomu nebude v okolním prostoru ztrácet, ale stane se jeho plnohodnotnou součástí.

3) Množství úložného prostoru

Televizní stolky zpravidla neslouží pouze jako stojan pod TV (ta může být třeba zavěšená nad ním), ale také pro umístění další elektroniky jako reprosoustava pro maximální umocnění zážitku ze sledovaného filmu či pořadu, ale také například DVD a Blu-ray přehrávač, pokud už rovnou není součástí samotné televize. A možná se na něj bude muset vejít set-top-box nebo třeba herní konzole, fotorámečky a dekorace, sbírka filmových nosičů.

Proto byste měli rozměr stolku vybírat s ohledem na požadavky úložného prostoru.

Přečtěte si také:

Kam a jak vysoko umístit televizi

Mohlo by se vám líbit:

Zbavte se vlhkých zdí! Škodí vám i samotnému domu!

Koberec? Klasika, která neomrzí!

Vyplatí se vám domácí infrasauna?

Okna pro pasivní domy

Záclony jsou trendy – jaké si vyberete?

Kam se hodí která klimatizace?