Rozhodli jste se pro pokládání plovoucí podlahy svépomocí bez profesionálů? Přečtěte si, jak při pokládce plovoučky postupovat.

Jak položit plovoucí podlahu v 4 krocích

Plovoucí podlaha se provádí postupně po jednotlivých řadách, začíná se vždy centimetr od jedné ze stěn místnosti, odkud se postupuje dále. Mezera mezi stěnou a podlahou je nezbytná, protože plní funkci dilatační spáry, která umožní podlaze se mírně pohybovat, pokud by chyběla a podlaha byla přímo u zdi, mohla by se vyboulit.

1) Ze všeho nejdříve tedy vymezte dilatační spáru.

2) Následně spojte jednotlivé lamely podlahy na sebe do jedné dlouhé řady, jakmile budete mít celou řadu spojenou, napojte ji mechanickým zámkem na řadu předchozí, delší konce lamel do sebe jednoduše zapadnou, a pokud ne, stačí si vzít na pomoc kladívko a jemně je do sebe zaklepnout.

3) Pokládka každé další řady plovoucí podlahy začíná jednoduše vždy zbylým kusem řady předchozí, tento a druhý bod tak stačí opakovat dokud nedojdete až k protější zdi.

4) Nad dilatační spáru následně přijdou soklové lišty, ideální je připevnění za pomoci hmoždinek, vzniklou mezeru mezi zdí a lištou pak vyspárujte tmelem. Na závěr podlahu vytřete nepříliš vlhkým mopem či hadrem.

Mohlo by se vám líbit:

Účet za vytápění vás nemusí zruinovat

Servis plynového kotle a spalinových cest

3 úskalí, se kterými se můžete potýkat v novém domově

Barvy světla a typy LED žárovek aneb jak neudělat chybu při výběru osvětlení

Pohodlné bydlení díky kvalitním kobercům od Vopi

Užijte si rok 2019 v pohodlí vaší postele!