Obyvatelům domu poskytuje střecha bezpečí i pohodlí, a proto je k její stavbě nebo rekonstrukci nutné přistupovat vždy s maximální rozvahou a pečlivostí. Jedním ze základních rozhodnutí je typ a materiál střešní krytiny. Stavitelé si dnes mohou vybírat především ze střešních tašek betonových a keramických. V čem vynikají betonové střešní tašky a kdy byste se měli naopak rozhodnout pro keramiku?

Keramické střešní tašky s dlouhou životností

Keramické střešní tašky představují staletími prověřenou klasiku, na kterou se spoléhali již naši předkové. Pálené tašky z keramické hlíny jsou vyrobeny ze 100% přírodního materiálu a budou se tak dokonale hodit i na stavby typu chat, chalup či dalších venkovských sídel. Vždy je navíc možné spolehnout se na jejich tvarovou i barevnou stálost a životnost keramických tašek se tak počítá na dlouhá desetiletí. Jestliže se stavitel rozhodne právě pro pálené tašky, musí počítat s vyšší hmotností keramiky a přizpůsobit jí celý svůj projekt. Výsledkem bude nicméně elegantní a samozřejmě také dokonale funkční střecha.

Betonové střešní tašky s vysokou pevností a odolností

Betonové tašky jsou při výběru střešní krytiny modernější alternativou a stavitelé se pro ně rozhodují především proto, že je charakterizuje extrémně vysoká pevnost a odolnost proti povětrnostním vlivům. Kromě toho vykazují betonové tašky také akustické i izolační schopnosti a jsou dodávány v rozmanité škále barev. Výhodou je u tohoto typu střešní krytiny i její relativně snadná pokládka.

Spolehlivá střecha nad hlavou je základním předpokladem spokojeného života, vyberte si proto opravdu profesionálního a zkušeného dodavatele všech jejích částí. Širokou nabídku vysoce kvalitních betonových i keramických střešních krytin prověřených značek naleznete v nejširší prodejní síti stavebnin v České republice – v obchodech PRO DOMA.

Mohlo by se vám líbit:

Moravskoslezský kraj: Místo, kde najdete bydlení

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky? Podrobné informace

Tepelné čerpadlo vs. plynový kotel

Jak vybrat vinylovou podlahu?

Jaké tepelné čerpadlo se vyplatí pořídit do novostavby a staršího domu?

Zbavte se vlhkých zdí! Škodí vám i samotnému domu!