Moucha domácí

Přečtěte si, jak na mouchy v bytě, ale i na zahradě. Máme pro vás osvědčené babské rady. Včetně dvou tipů na speciální přípravky dostupné volně v prodeji, které můžete v boji proti mouchám využít. A úspěšně je jimi zlikvidovat.

Co na mouchy funguje, když plácačka nestačí?

 

Stejně jako dotěrní komáři, jsou i mouchy domácí citlivé na různé vůně a pachy. Ty je dokáží spolehlivě odradit od toho, aby poletovaly kolem vás při posezení na terase anebo vnikly přímo do vaší domácnosti.

 

3 osvědčené způsoby boje bez chemie

 

Nejlepší způsob, jak odpudit mouchy bez použití chemie je: postavit jim do cesty například mátu, muškát, levandule anebo bazalku a další rostliny používané v boji proti mochám. Pokud nemáte například kolem terasy záhon a potřebujete se jich zbavit třeba v domě, postačí natrhat hrst listů a umístit je do místnosti.

Druhou možností je klasická past v podobě plechovky či PET lahve se sladkou limonádou. Účinné řešení nejen na mouchy, ale i další hmyz, do které ve snaze dostat se k sladkému moku, mouchy spadnou a utopí se.

Jednou z věcí, co odpuzuje mouchy opravdu spolehlivě, je jednoznačně voda. Respektive útok vodou naplněným rozprašovačem, který spíše než k odrazení od poletování kolem slouží k bleskové paralyzaci a likvidaci, ale i to se počítá.

2 způsoby boje s pomocí speciálních přípravků

 

V otevřeném bojišti na zahradě představují účinnou zbraň chemické mucholapky a lapače jako jsou například:

  • BROS lapač vos, sršňů a much 200 ml – Vábí hmyz z okolí na směsici feromonů a přírodních vůní, po vniknutí jej pak uvězní uvnitř (na heureka.cz od 115 Kč).

Pro interiér jsou pak vhodné zejména samolepky proti mouchám na okna s aktivní složkou bez zápachu:

Zajímavost na konec: Víte, jak dlouho žije moucha? Průměrně 28 dní. (Pokud nenatrefí na vás, vybavené účinnými bojovými postupy 🙂 Přejeme hodně zdaru v boji.

Přečtěte si také další podobné články:

Mohlo by se vám líbit:

5 tipů na pěknou přírodní dlažbu na vaši zahradu

Efektivní výběr sedací soupravy ve 3 krocích

Máte doma stará okna? Vyměňte je za nová plastová!

Jak vám plastové přepravky pomohou ve vašem podnikání?

Bezpečnostní dveře? To přece nepotřebuji, říkal jsem si…

Účet za vytápění vás nemusí zruinovat