Asi nikdo nechce mít škodlivý či jen nepříjemný hmyz na zahradě či v domě. Proto jsme pro vás připravili rozcestník s tipy, jak zvítězit v boji hned s 10 druhy hmyzu, které nám pravidelně ztrpčují život.

Vypořádejte se s hmyzem raz dva:

Komáři

Teplo je tady – a s ním i všude přítomná hejna komárů. Proto jsme pro vás připravili čtyřdílný seriál, v němž se dozvíte, jaké rostliny a další přírodní, ale i chemické či elektronické odpuzovače proti nim fungují.

Jednotlivé díly seriálu: Boj s komáry 1-4:

  1. Použijte ultrazvukový odpuzovač komárů
  2. Moskytiéry
  3. Lampy proti komárům
  4. Přírodní odpuzovač komárů

Mravenci

Také o boji s mravenci máme hned dva samostatné články, v nichž se dočtete jak se s nimi vypořádat na zahradě vysazením správných bylinek, použitím koření, postřiků a návnad…

Mouchy

Na mouchy platí hned několik věcí, mezi nimi řada bylinek, které můžete na zahradě vysadit v místech, kde trávíte čas, aby vás už neotravovaly. Ale také pasti a nejeden chemický přípravek…

Vosy

Na vosy se dá vyzrát jak po s použitím bylinek, tak třeba i kávovou dýmovnicí. Případně celou řadou lapačů a přípravků, které v našem článku najdete rozdělené do kategorií, u každé navíc ještě pár tipů na přípravky…

Octomilky

Jak se vyhnout nájezdu octomilek do vaší domácnosti. Co proti nim použít, a jak si vyrobit vlastní lapač, případně který z dostupných komerčních přípravků vás jich může zbavit. A jak vám pomohou masožravé rostliny? To se dočtete v našem článku.

Mšice

Poradíme jak si můžete jednoduše vyrobit domácí přípravek z tabáku či kopřiv, který mšice vyžene. Jakou chemii použít, když náhodou přírodní cesta selže (anebo se vám jednoduše nechce domácí přípravek vyrábět). Včetně orientačních cen. A samozřejmě nechybí ani tipy na prevenci.

Mandelinky

Doslova mor pro pěstitele brambor. Pokud vás trápí nájezd mandelinek, i pro vás máme pár tipů, jak je zlikvidovat anebo alespoň vyhnat, ale také na to, co je nejlepší udělat dříve, než se vám pustí do úrody. A jak ji tak uchránit.

Mol šatní

Tipy na prevenci, boj s použití chemie, ale i bez ní. A jak vám pomůže útok mrazem? To a další praktické tipy najdete v našem článku věnovaném šatním molům.

Rybenky

Jak vám v boji s rybenkami pomohou brambory, borax nebo vanilkový lusk? Zjistěte více o jejich vyhnání z koupelny či jiné místnosti, ale i správné prevenci.

Klíšťata

Klíšťata pro nás nepředstavují nebezpečí jen v lesích, ale také na naší vlastní zahradě. Přečtěte si náš článek a zjistěte, jak a proč byste měli sekat trávu, ale i jak udržet klíšťata co nejdále od domu a míst, kde rádi trávíte svůj čas.

Mohlo by se vám líbit:

Zbavte se vlhkých zdí! Škodí vám i samotnému domu!

Teplé počasí se hlásí o slovo a stále více času trávíme venku

Koberec? Klasika, která neomrzí!

Vyplatí se vám domácí infrasauna?

Okna pro pasivní domy

Záclony jsou trendy – jaké si vyberete?