Dlažba - zdroj: pixabay

Výběr dlažby do kuchyně není radno podcenit, proto pro vás máme pár tipů, které vám výběr možná usnadní.

 

Kuchyňská dlažba by měla nejen pěkně vypadat, ale především toho hodně vydržet, odolat nečistotám a zvýšenému namáhání vlivem vyššího provozu v kuchyni. Snadno se udržovat, v ideálním případě i být protiskluzová.

 

Velké formáty jsou praktické

Velkoformátová dlažba má na rozdíl od maloformátové výhodu v tom, že ve výsledku má podlaha v kuchyni méně spár. Minimalizuje se tak zatékání a vměstnání nečistot do spár, takže se podstatně lépe udržuje.

 

Kombinace dlažby s podlahovou krytinou

Během dekád se osvědčila v kuchyni kombinace dlažby ve varné části kuchyně s podlahovou krytinou ve stravovací části s jídelním stolem.

Dlažba by rozhodně neměla mít příliš hladký povrch, aby při případném navlhnutí neklouzala a nehrozil vám tak potenciální úraz.

Z bezpečnostního hlediska by tedy měla mít při nejmenším drsnější povrch, ale ideálně být protiskluzová. V takovém případě je ale třeba počítat s vyšší cenou, která může oproti standardním typům dlažby být i dvojnásobná. Zároveň je většina protiskluzových podlah křehčí než podlahy běžné, vybírejte tedy co neodolnější variantu.
Oblíbená dlažba do kuchyně? Imitace dřeva

Kromě klasických jednobarevných motivů či kombinace dvou barev – bílá/černá, žlutá/šedá a další -, jsou velmi populární také dlaždice imitující přírodní materiály, zejména dřevo, ale také kámen.
Sortiment je v tomto směru velmi široký, co výrazně usnadňuje sjednocení podlahy například s dřevěným nábytkem…

 

Že už retro dlažba do kuchyně nepatří? Ale kde že

Přestože se v kuchyni používají nejčastěji na obklady, vyniknou také všemožné retro vzory s květinami, křížky, hrníčky, kruhy a spirálami. Ale také motivy imitující ošoupanost, díky nimž hravě, v kombinaci s ve stejném duchu laděnou kuchyňskou linkou, vykouzlíte dojem tradiční selské kuchyně.

Rada na závěr: rozhodnete-li se v kuchyni použít dlažbu, která má kromě uvedených výhod také nevýhodu v tom, že je poměrně chladná, doporučujeme pro maximální komfort instalovat do kuchyně podlahové topení – z dlouhodobého hlediska ekonomická i uživatelsky neocenitelná záležitost.

Doufáme, že po přečtení už víte, jak by mohla vypadat vaše nová dlažba do kuchyně.

Mohlo by se vám líbit:

Podlahové topení je komfortní, ale má i nevýhody

3 tipy, jak si poradit s výběrem cihel pro stavbu

Zateplení domu se vyplatí po finanční i praktické stránce

Opravdu nenáročný bazén? Jeden bychom pro vás měli!

Plovoucí podlahy se hodí do každého interiéru

Moderní nábytek do obývacího pokoje