Víte, jaký nábytek je srdcem obývacího pokoje? Ano, odpověď není složitá. Jedná se o sedací soupravu. Vždyť na jaké místo byste se posadili, kdyby sedačka v obýváku nebyla? Židle jsou přece doménou jídelny a prostoru u pracovního stolu. Nákup vhodného modelu sedací soupravy nemusí být vůbec jednoduchý. Na trhu se setkáme se spoustou nejrůznějších variací. Podle jakých aspektů tedy vybrat tu správnou? My se na 3 nejznámější podíváme mnohem podrobněji.

Tvar volte dle typu místnosti

Do každé místnosti není optimální klasická sedací souprava prostorového typu. Ta se hodí spíše do velkého obývacího pokoje, kde ji doplní hned několik křesel, případně elegantní taburetka. Moderní prostorové sedací soupravy mohou být i větší. Nabídnou prostor klidně i pro 4 sedící osoby. Velmi oblíbené do větších obýváků jsou také sedací soupravy do U. Zaberou hodně místa, nicméně dokážou nabídnout posezení většímu množství lidí. Při roztažení takovéto sedačky získáte doslova letiště. Naopak v malých interiérech se musí hodit provedení do L. Roh místnosti tak bude maximálně využitý se vším všudy.

Rozkládací mechanismus by neměl chybět

Potřebujete nabídnout návštěvě prostor pro spánek? Vždyť nikdy nevíte, kdy se déle zapovídáte a budete chtít hostit přátele déle. Pokud navíc přijedou z dálky, není co řešit. I z toho důvodu se vyplatí pořídit sedačku s rozkládacím mechanismem. Během okamžiku vytvoříte několika tahy dvojlůžko a nemusíte nic řešit. Nakupovat nafukovací postel nebo mít doma matraci navíc nebude nutné. Rozkládací sedací soupravy se cenově nijak výrazně od nerozkládacích neliší.

A co potahová látka?

Milujete luxus? Pak pro vás bude jednoznačný nákup sedací soupravy potažené kůží. Hodně oblíbené jsou ale také sedačky s látkovým povrchem. Tady se vyplatí zakoupit model se silnějším potahem. Ať hledáte jakékoli modely, najdete je v pestré nabídce prodejní online galerie Dona-shop.cz.

Mohlo by se vám líbit:

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Větrání s rekuperací při rekonstrukci bytu

Letní přikrývky

Tepelné čerpadlo je levným zdrojem tepla pro domácnost

Hledáte dřevostavby Plzeň? My vám poradíme

Máte doma skladiště? Vestavěná skříň může být správnou volbou