dóza na potraviny

Dózy na potraviny vám pomohou efektivně využít prostor v kuchyni a udělat si lepší přehled o tom, co a kde přesně máte. Rozhodně byste proto neměli výběr boxu či dózy na potraviny podcenit.

Ideální dóza na potraviny by měla splňovat alespoň část těchto kritérií:

 

Pokud vám nejde výlučně o design, ale chcete především maximálně využít prostor v polici, skříňce či na lince, doporučujeme volit čtvercové potravinové dózy.

Je lepší, je-li dóza na potraviny skleněná, byť je v takovém případě potřeba počítat s vyšší cenou. Plastové dózy na potraviny mohou totiž při použití některých typů plastu načichnout aromatem skladovaných potravin.

Další výhodou skleněné dózy je lepší přehled o tom, co v které dóze či boxu zrovna máte. A kolik v ní toho ještě zbývá. Hned tak víte, jestli je čas obsah doplnit.

Na rozdíl od plastových, se na druhou stranu nedají ty skleněné stohovat do sebe. A v případě pádu na zem je téměř jisté, že se sklo na oproti plastu rozbije. Čímž vznikne všude kolem nepořádek.

Tyto výhody a nevýhody jednotlivých materiálů, je proto dobré předem důkladně zvážit.

Zaměřte se také na velikost otvoru a použité víko. Otvor dózy by měl být dostatečně velký, abyste mohli obsah jednoduše nabrat či pro něj sáhnout rukou. A víko vzduchotěsné, aby obsah vydržel co nejdéle. Neztrácel na aromatičnosti či chuti…

Důležité je i to, jaké má dóza či box na potraviny rozměry, potažmo objem.

Tento parametr by se měl odvíjet samozřejmě od toho, v jakém množství, ale především, jaké potraviny chcete v konkrétní dóze či dózách uchovávat. Od toho se bude odvíjet i frekvence jejich doplňování.

Mohlo by se vám líbit:

Podlahové topení je komfortní, ale má i nevýhody

3 tipy, jak si poradit s výběrem cihel pro stavbu

Zateplení domu se vyplatí po finanční i praktické stránce

Opravdu nenáročný bazén? Jeden bychom pro vás měli!

Plovoucí podlahy se hodí do každého interiéru

Moderní nábytek do obývacího pokoje