čistící prostředky

Ve třetím dílu seriálu si ukážeme šetrné ekologické čisticí prostředky, které ve vaší domácnosti nesmí chybět. Ať už se jedná o mytí nádobí, přes praní prádla nebo úklid koupelny. Vybrané přípravky můžete brát jako takový základní nákupní seznam pro ekologickou a úspornou domácnost.

Prací prostředek

Klasické prací prášky s obsahem chloru a chemickými bělícími látkami znečišťují životní prostředí a některé z nich dokonce obsahují látky, které neodbourají ani čističky odpadních vod. Vyměňte proto váš stávající prací prášek za nový ekologický, který nezanechává téměř žádnou ekologickou stopu.

Univerzální čističe

Čističe na každý povrch, které odstraní drobné nečistoty a prach. Hodí se téměř na vše, a když nemáte nic jiného po ruce, dokážou vyřešit problémy, jako je otírání prachu, čištění koupelny nebo stírání podlahy. Do těch normálních je opět přidáváno velké množství chemie a látky na bázi parfémů pro krásnou vůni. Ekologické univerzální čističe jsou naproti tomu šetrné jak k vašemu zdraví, tak k přírodě.

Čistá kuchyň

Bez prostředku na nádobí se žádný kuchař neobejde. Zvolte šetrnou variantu a vyzkoušejte ekologické prostředky na mytí nádobí. Pokud chcete mít čistou i celou kuchyň, přidejte do pomyslného košíku i přírodní čistící písek nebo prostředek na údržbu hladkých povrchů a čištění linky nebo sporáku.

Pro čistý odpad

Čištění odpadů je poměrně komplikované. Buď se dá provést mechanicky, nebo chemicky. V případě mechanického čištění stejně na závěr musíte provést čištění chemické, které odpad zbaví bakterií a vodního kamene. Klasické přípravky, které najdete v běžných obchodech, jsou často velmi silné a nepřirozené žíraviny. Jde to ale i jinak. Ekologické čističe odpadů jsou z odbouratelných látek, které nejsou toxické.

Osvěžovače vůně

Komerční osvěžovače vůně jsou plné chemie. Není to zdravé ani pro nás pro lidi, natož pro životní prostředí. Vyměňte proto chemické voňavky za čisté přírodní vůně. Nejen, že voní přirozeněji, ale jsou navíc i zdravé.

 

Mohlo by se vám líbit:

Podlahové topení je komfortní, ale má i nevýhody

3 tipy, jak si poradit s výběrem cihel pro stavbu

Zateplení domu se vyplatí po finanční i praktické stránce

Opravdu nenáročný bazén? Jeden bychom pro vás měli!

Plovoucí podlahy se hodí do každého interiéru

Moderní nábytek do obývacího pokoje