Možná jste se o fotovoltaiku zajímali před léty a nesplňovala to, co byste po ní chtěli. Jenomže technologie se vyvíjí obrovskou rychlostí, a to, co bylo před pár lety nepředstavitelným, je nyní již realita. Představte si, že vám během dne sluníčko vyrobí elektřinu a současně ji uloží do baterie. Večer ji pak použijete ke svícení i k chodu spotřebičů.

Vyrobte si elektřinu pro vlastní spotřebu

Velká elektrárna na rodinném domě, kdy vyrobenou energii prodáváte do sítě, se dnes nevyplatí. Výkupné ceny elektřiny jsou natolik nízké, že nepokryjí ani náklady na pořízení takto velkého systému. Výhodným řešením je však výroba elektřiny pro vlastní spotřebu. Firma SolarPartner s.r.o. pro vás navrhne takovou kapacitu hybridní fotovoltaické elektrárny, která pokryje vaši spotřebu bez přebytků. Neplatíte tak za předimenzované řešení.

Energii získanou ze slunce spotřebováváte během dne. Nespotřebovaná energie se akumuluje v bateriích a spotřebovává se pak po západu slunce večer a v noci.

Určitě vás zajímá především to, kolik tato záležitost stojí

I když sice mnohé z nás k fotovoltaice vede ekologické smýšlení, vždy se musí systém především vyplatit po finanční stránce. Řešení pro rodinný dům může začínat již na 35 000 Kč, ale lze jej realizovat i v řádech nižších statisíců. Výhodu je, že až na polovinu lze získat státní dotaci.

V případě využití hybridní fotovoltaické elektrárny pro domácnost, včetně ohřevu vody, lze snížit náklady na elektrickou energii až o 70 %. Návratnost hybridní fotovoltaické elektrárny je zhruba 15 let. Její pořízení je totiž o něco dražší, než když se jedná o klasickou fotovoltaickou elektrárnu.

Domácí elektrárna s baterií

Už jste tedy asi pochopili, že hybridní fotovoltaická elektrárna je elektrárna s bateriemi. Používají se v ní bezpečné, velice lehké a malé LiFe akumulátory, které se nachází poblíž měniče napětí někde v technické místnosti domu.

Hybridní fotovoltaický systém se hodí pro rodinné domy. Fotovoltaika na chatu je rovněž velice vhodným řešením.

Hybridní fotovoltaická elektrárna na klíč

SolarPartner s.r.o. nabízí projekty hybridních elektráren, návrh vhodné fotovoltaické sestavy i montáž fotovoltaických panelů. Firma už na základě základních informací o lokalitě, kde bydlíte, o typu střechy a roční spotřebě elektřiny umí vypočítat orientační cenu pro váš hybridní fotovoltaický systém. Nechte si spočítat svoji elektřinu ze slunce. Všechny potřebné informace získáte na webových stránkách společnosti www.solarpartner.cz.

Mohlo by se vám líbit:

Kdo je pojištěn, není překvapen

Nemovitost na kšeft aneb nájemníci vítáni

ROSTOUCÍ POPULARITA EROTICKÝCH MASÁŽÍ V PRAZE BĚHEM POSLEDNÍCH LET

5 základních rozdílů mezi robotem a cobotem

Jak ušetřit za elektřinu?

Pomozte si k penězům na rekonstrukci výhrou v online casinu