Můžete mít bezvadně umytá okna, pečlivě upravené záhony s květinami i precizně zastřižený živý plot. Když je ale fasáda vašeho domu oprýskaná, špinavá, vybledlá či popraskaná, moc parády neuděláte.

Fasáda neplní jen estetickou funkci

Fasádu lze přirovnat k ochraně domu před vnějšími nepříznivými vlivy, jakými jsou voda – déšť, sníh. Chlad, nebo naopak horko, dále vítr. Stejně tak je však třeba, aby fasáda splňovala funkci prodyšnosti. A to kvůli vlhkosti vyprodukované uvnitř domu. Co nelze opomenout, je pak tepelná izolace. Nátěry fasád se pak provádí z estetického důvodu. Přece jen jde o vaši vizitku.

Chcete se pustit do nátěru fasády sami? Pak byste měli znát druhy fasádních barev

Jestli máte za to, že zvládnete obnovit krásný vzhled vašeho domu svépomocí, měli byste si umět vybrat v první řadě optimální barvu na nátěr fasády. Akrylové barvy jsou stálobarevné, vhodné pro tmavší odstíny. Pak existují barvy silikonové a silikátové. Ty disponují obdivuhodnou životností a odolností vůči vnějším vlivům. Nicméně jsou o něco dražší.

Příprava před nátěrem je základ

Fasádu, kterou hodláte natírat, je třeba nejprve důkladně očistit. To se dělá tlakovou myčkou, aby byl efekt optimální. Následují opravy prasklin a nerovností povrchu. Před samotným nátěrem fasádu napenetrujte. Předejdete tak tomu, že během několika málo let dojde k odlupování nátěru. Nyní již můžete začít nanášet fasádní barvu prostřednictvím válečku, případně pomocí stříkacího stroje.

Jestli si úplně nevěříte, oslovte profesionální natěrače

Třeba www.maliri-stupka.cz. Jde o odborníky na nátěry fasád, střech, výmalbu interiérů rodinných domů. Zabývají se nátěry průmyslových budov a komerčních objektů. Malíři Stupka za vás očistí fasádu od nečistot. Provádějí podkladové nátěry, vyplňování prasklin, vyhlazení nerovností. Můžete na nich klidně nechat míchání barev i určení optimální nátěrové hmoty. Ačkoliv působí především na Vysočině, nemají problém přijet za vámi i mimo region.

Mohlo by se vám líbit:

Zbavte se vlhkých zdí! Škodí vám i samotnému domu!

Koberec? Klasika, která neomrzí!

Vyplatí se vám domácí infrasauna?

Okna pro pasivní domy

Záclony jsou trendy – jaké si vyberete?

Kam se hodí která klimatizace?