Pixabay / Dankershaw

Co byste měli vědět, než si pořídíte konferenční stolek do obýváku

Sdílet:Share on FacebookTweet about this on Twitter

Rozhodujete se, jaký konferenční stolek do obýváku pořídit? Nepodceňte výběr, vzhled a cena by v tomto případě neměly být jedinými kritérii. Naopak je jich rovnou 5.

5 praktických tipů, které vám pomohou vybrat perfektní konferenční stolek pro váš obývací pokoj

Kritérium č. 1 – odolnost

I když se to nemusí na první pohled zdát, konferenční stolek toho musí vydržet opravdu hodně, v podstatě jde totiž o univerzální odkládací prostor, kam neodkládáte jen kávu, sušenky a ovladač od televize, ale výjimku nejsou ani knihy, nohy… A samozřejmě musí odolat zátěžovému testu v podobě poblíž či přímo na stolku si hrajících dětí.

Kritérium č. 2 – velikost stolku/pokoje

Důležitým faktorem, alespoň pokud chcete, aby stolek do pokoje pasoval a zároveň si zachoval praktičnost, je jeho rozměr a měřítko vůči pokoji.

Pokud je obývací pokoj prostorný, logicky se nabízí dát přednost většímu stolku, obklopenému z jedné až tří stran sedačkami. Stejně tak se ale můžete rozhodnout pro méně tradiční, ale o to zajímavější variantu, že použijete místo jednoho většího rovnou 2 menší konferenční stolky do obýváku. Tato varianta ideálně “rozbije prostor” a dodá mu na vzdušnosti.

Dvojice menších stolků má také výhodu v pohodlnější manipulaci a vhodnější uspořádání v případě, že si to žádá situace.

Vůči například sedačce by pak velikost stolku měla odpovídat zhruba polovině až třem čtvrtinám délky sedačky.

obývací pokoj konferenční stolek doobývacího pokoje - pixabay - ErikaWittlieb
Zdroj: Pixabay 

Kritérium č. 3 – Výška

Správný konferenční stolek by měl mít desku ve výšce okolního sezení, tedy křesel, pohovky… respektive ve výšce kolen, protože tak budete mít vše na stolku v ideální výšce, vzdálenosti a poloze od sebe. Pokud nechcete měřit výšku sedaček/umístění kolen a následně podle toho vybírat konferenční stolek do obývacího pokoje, jako jisté vodítko vám může posloužit také doporučená obecná výška stolku tzn. v rozmezí 40-50 cm.

Kritérium č. 4 – údržba a praktičnost

V případě, že máte například dražší koberec a obáváte se například rozlití kávy na stolku, která by jej mohla nenávratně zašpinit, doporučujeme konferenční stolek s okraji, které rozlitý nápoj, drobky a další zadrží, takže nedojde k žádným škodám a následný úklid bude snazší.

Na druhou stranu, chcete-li být připraveni na cokoliv, tedy i nečekaně velkou sešlost u kávy, rozkládací konferenční stolek do obýváku vám to podstatně usnadní.

Kritérium č. 5 – materiál a tvar

Pokud chcete prostoru dodat na hřejivosti a zároveň udělat ze stolku jeho středobod, který poutá pozornost, jsou ideální konferenční stolky do obýváku z masivu. Kombinující klidně nohy stolku opatřené barevným nátěrem (univerzální je šedá, bílá, tyrkysová) spolu s deskou v přírodním odstínu masivu…

Stejně tak může být konferenční stolek do obýváku skleněný, který je vhodný zejména, je-li vašim záměrem vizuální přítomnost stolku spíše upozadit a zaměřit pozornost na jiný kus či kusy nábytku případně zachovat vizuální vzdušnost. Toho docílíte také tím, že nebude mít stolek jednu, ale klasicky čtyři nohy, ideálně co nejtenčí.

Zdroj: Pixabay / BreaLeaDesigns
Zdroj: Pixabay

Co se tvaru týče, bývá zpravidla konferenční stolek do obýváku oválný či hranatý, protože se tak lépe tvarově sladí s ostatními prvky v místnosti a zároveň nabízí i větší odkládací plochu. Na druhou stranu, chcete-li velký pohyb okolo stolku a chcete jej co nejvíce usnadnit, pak je lepší, bude-li váš nový konferenční stolek do obýváku kulatý.

Tip: vybíráme – koberec do obýváku

Foto: Pixabay