Čištění odpadu nepatří mezi oblíbené činnosti, ale tento úkon mine málokoho. Nejčastějším důvodem ucpání potrubí jsou nečistoty a mastnota, které odtékají spolu s vodou do kanalizace. Nánosy se postupně zvětšují, průtok trubky se zmenšuje, dokud se potrubí zcela neucpe. Problém zaznamenáte tehdy, když voda pomaleji odtéká, v potrubí to hučí a bublá, z otvorů vystupují bubliny.

Nejjednodušším nástrojem pro vytvoření tlaku je gumový zvon. Před jeho použitím je třeba utěsnit průtokový otvor, aby se zabránilo unikání vzduchu a sání se soustředilo na ucpávku. Další možností je pořízení pružiny na čištění odpadu. Jedná se o hadici, kde se na jejím konci nalézá očko, jež se zavrtává do nečistoty. V lepším případě ucpávku vyjme, v horším rozruší. Doporučujeme s pružinou otáčet směrem doprava za pomoci kliky na jejím konci, poté ji zasouvejte a mírně povytahujte.

Jak vyčistit ucpaný odpad

Na ucpaný odtok můžete použít speciální čistící prostředek, který necháte působit. Chemické přípravky dělíme na tekuté, granulované a syntetickou jedenatřicetiprocentní kyselinu chlorovodíkovou. Všechny výrobky jsou na bázi uvedené kyseliny s různými přísadami. Doba působení závisí na samotném přípravku, ale nejlepší je nechat působit přípravek přes noc na pár hodin a poté zalít horkou vodou.

Na vyčištění potrubí se s úspěchem využívají také ekologické přípravky, které obsahují bakteriální mikroorganismy a enzymy. Stačí je rozmíchat ve vlažné vodě a nalít do všech odtoků.

Krtek na čištění odpadů – jednoduché a profesionální řešení

Na čištění odpadů, odtoků a potrubí se používá tzv. krtek. Jedná se o stroj s pružinami na čištění kanalizace nebo kanalizační kameru. Tyto elektromechanické čističky jsou skutečným profesionálem ve svých řadách a vyznačují se nejen vysokou výkonností, ale i velmi snadnou manipulací. Krtkování bude účinné s tímto příslušenstvím – spirály a vrtáky na krtkování, tryska krtek – další ohromný pomocník, nesmí chybět čepel a adaptér pro čističky Rx.

Přečtěte si také: Likvidace plísní na zdi / Jak vyčistit zašlé spáry / Jak odvzdušnit topení

Mohlo by se vám líbit:

Originální dům? Navržený od stavebního architekta!

Výhody kuchyně na míru

Systémy větrání s rekuperací Zehnder pomáhají plnit směrnici NZEB

Čím se řídit při výběru povlečení?

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Větrání s rekuperací při rekonstrukci bytu