Ztratila fasáda na vašem rodinném domě už po pár letech svou původní krásu a eleganci a přijde vám, že se ztrácí i její původní barva? Nejedná se o žádný neobvyklý jev. Fasády rodinných domů jsou po celý rok vystavovány různým povětrnostním vlivům a také nečistotám. Právě organické nečistoty, jako jsou pyly, prach, houby a smog se na fasádě neustále usazují a vytváří stále větší vrstvu. Pod tímto nánosem se ztrácí původní barvy. Abyste opět vrátili fasádě její původní krásu, je třeba tyto nánosy odstranit. Jak na to?

mamedum.cz_cisteni-fasad-ars_cz_01

Dokonalé vyčištění zvládne jen odborná technika

Vyčistit fasádu není vůbec jednoduchým úkolem, ačkoliv by se to mohlo na první pohled zdát. Pro dokonalý výsledek je zapotřebí profesionální technika, nikoliv jen vysokotlaký vodní paprsek, ale tryskání, tedy vodní paprsek s abrazivem. Jak probíhá čištění fasády za pomoci této technologie, se můžete podívat ZDE. Mnohdy ale bývají na fasádách houby, pyly a roztoči, které mohou způsobovat i poškození fasády a její napadení plísněmi. Ještě před vyčištěním je zapotřebí fasádu důkladně prohlédnout a při zjištění těchto problémů tak aplikovat potřebné nátěry fasády.

Zjistili jste plíseň? Bojujte proti ní!

Nejčastějším problémem na fasádách bývá plíseň. Ta se může objevit na starých i nových fasádách a na fasádách ze všech druhů materiálů. Svůj podíl na vlhkosti mají vlhkost v kombinaci právě se znečištěním. Po vyčištění fasády je vhodné také celoplošně aplikovat nátěry proti plísni. I tento krok je dobré svěřit profesionálům. Správný nátěr je zapotřebí zvolit individuálně, podle stupně poškození fasády, podkladového materiálu a jeho stáří.mamedum.cz_cisteni-fasad-ars_cz_02

Vlhne vaše fasáda? Řešením je hydrofobní nátěr!

Protiplísňové nátěry dokáží zlikvidovat plísně na fasádě a zabránit tvorbě dalších. S čím si ale neporadí, to je vlhnutí obálky domu. Některé fasády vlivem působení vnějších vlivů ztrácejí voděodolnost a vlhkost může prostupovat zdivem až do interiéru. Tento problém ale vyřeší hydrofobní nátěry, které na ploše vytvoří vrstvu, která bude doslova odpuzovat vodu a do zdiva se tak žádná vlhkost nedostane.

Mohlo by se vám líbit:

Účet za vytápění vás nemusí zruinovat

Servis plynového kotle a spalinových cest

3 úskalí, se kterými se můžete potýkat v novém domově

Barvy světla a typy LED žárovek aneb jak neudělat chybu při výběru osvětlení

Pohodlné bydlení díky kvalitním kobercům od Vopi

Užijte si rok 2019 v pohodlí vaší postele!