Zařizujete ložnici? Známe nejčastější chyby, jichž se můžete dopustit. Jak se jim vyhnout?

 

Rozměry postele

Je jasné, že postel je ústředním bodem ložnice, ale pokud je až příliš velká, může to vést k tomu, že bude celá místnost nepraktická. Při výběru nové postele proto mějte na paměti dispozice ložnice, aby zůstala i po umístění postele dostatečně prostorná a umožňovala pohodlný pohyb po místnosti.

Nedostatek soukromí

Ochrana soukromí. Jednoznačně jedna z prvních věcí, na kterou byste se měli při zařizování ložnice zaměřit a podřídit tomu vše – od místa, dispozic a vybavení ložnice. Ačkoliv se to nezdá, soukromí narušuje například oblíbené spojení ložnice s otevřenou koupelnou.

Nevhodná barva

Ložnice je místem relaxace, klidu a pohodlí. Špatný výběr barvy to může narušit. Nevhodné jsou syté, zářivé barvy. Obzvláště se obloukem vyhněte žluté, oranžové a červené, protože prokazatelně podporují nespavost, což není v ložnici ideální. Kromě světlých, nejlépe pastelových odstínů, se nemusíte však nezdráhejte použít ani tmavší tóny. Více o výběru vhodné barvy do ložnice.

Příliš nábytku a jeho špatné umístění

Není třeba mít pro každý účel samostatný kus nábytku. Pokud je je totiž v ložnici “přenábytkováno”, vypadá podstatně menší než skutečně je. Může působit až stísněně a dokonce vyvolávat klaustrofobické pocity. Vhodný je proto víceúčelový nábytek, který je jak praktický, tak i skvěle vypadá.

Jednotlivé kusy nábytku by měly rozměrově odpovídat velikosti ložnice. Neúměrně velký nábytek – špatný nábytek.

Důležité je také jeho správné a rovnoměrné rozmístění. Nesoustřeďte vše pouze na jednu či dvě strany místnosti. Pokud to prostor dovolí, nechte mezi stěnou a nábytkem – alespoň rozměrnějšími kusy – menší mezeru, mírně tím vizuálně zvětšíte prostor a docílíte lepšího vzhledu.

Nezapomeňte ani na to, že ačkoliv je ve většině ložnic nábytek rozmístěn po stranách tak, že uprostřed vznikne prázdný prostor, neznamená to, že to tak musí být i u vás. Umístění postele do středu ložnice je praktické, elegantní a momentálně stále modernější. A rozhodně stojí za vyzkoušení.

Nedostatečné osvětlení

Osvětlení ložnice určuje náladu. Proto se ujistěte, že máte připravené osvětlení pro každou příležitost – čtení, intimní chvíle i prostý odpočinek.

Příliš mnoho polštářů

Jeden či dva bílé polštáře? Perfektní doplněk. Přehršel polštářů různých barev, rozměrů a tvarů naopak mohou zapříčinit, že bude prostor ložnice vypadat přeplněně. Zdánlivá drobnost, kterou není dobré přehlížet.

Přebytek dekorací

I v případě dekorací platí, že méně je více. Proto to příliš nepřehánějte s množstvím obrazů, květin a rodinných fotografií. Ovlivníte tím kvalitu vašeho spánku.

Kombinace stylů

Pokud se rozhodnete zařizovat novou ložnici, rozhodněte se pro jeden konkrétní styl a toho se držte. Míchání stylů – např. moderní ložnice s tradičními prvky – je častá chyba, která vede k tomu, že ložnice ve výsledku vypadá roztříštěně, neorganizovaně. Jednoduše nehezky.

Teď už víte, jak zařídit ložnici a vyhnout se při tom častým chybám. Směle do úprav.

Mohlo by se vám líbit:

Moravskoslezský kraj: Místo, kde najdete bydlení

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky? Podrobné informace

Tepelné čerpadlo vs. plynový kotel

Jak vybrat vinylovou podlahu?

Jaké tepelné čerpadlo se vyplatí pořídit do novostavby a staršího domu?

Zbavte se vlhkých zdí! Škodí vám i samotnému domu!