Pokud si plánujete, jaké změny v interiéru provedete, zřejmě jste přemýšleli i nad malováním jednotlivých stěn v obývacím pokoji. Právě obývací pokoj je místnost, na které byste si měli nechat záležet, protože v ní trávíte spoustu času se svou rodinou a zvete si do ní i návštěvu. Samozřejmě jednou z možností je pozvat si profesionálního malíře, ale počítejte s tím, že jeho práci náležitě zaplatíte. Jestliže hledáte způsob, jak ušetřit, není nic jednoduššího než se pustit do malování svépomocí.

Jaké odstíny jsou vhodné do obývacího pokoje?

V první řadě si rozmyslete, jaké zvolíte barevné tóny. Sice jsou barvy otázkou individuálního vkusu, ale doporučujeme alespoň částečně se řídit také nepsanými pravidly. Jaká to jsou? Třeba do společenských místností a obývacích pokojů se doporučují teplé odstíny barev, jako jsou oranžová, červená či žlutá. Zatímco do koupelen je vhodný nějaký studený nádech, například modrá. V posledních letech se do módy prodrala tradiční bílá, přičemž stěny dozdobíte nějakými doplňky a obrazy.

Kde koupit barvy, aby vás nevyšly na majlant?

Současný trh s barvami je vskutku rozmanitý. Pokud se vydáte do kamenné prodejny barvy laky, máte k dispozici odborný personál, jenž vám pomůže s výběrem. Počítejte však s tím, že ceny barev jsou mnohem vyšší. Jestliže byste rádi ušetřili, podívejte se na Primalex na internetu.

Oblíbeným internetovým obchodem s pestrým produktovým portfoliem je nejlevnejsi-barvy-laky.cz, kde momentálně běží i výprodej. Seženete tak interiérové a fasádní barvy za zlomek ceny, což se určitě vyplatí.

Jestliže se rozhodnete, že zůstanete u klasické bílé barvy, tak můžete například latexovou variantu koupit i o 28 % levněji od různých značek. U vinylových barev poskytuje e-shop dokonce 29% slevy. Podívejte se sami a rovnou si vyberte.

Mohlo by se vám líbit:

Jak na výběr střešní krytiny?

Každý hrad si zaslouží oplocení. I ten váš!

Máte v plánu rekonstrukci? A její financování vyřešené máte?

5 tipů na pěknou přírodní dlažbu na vaši zahradu

Efektivní výběr sedací soupravy ve 3 krocích

Máte doma stará okna? Vyměňte je za nová plastová!