Pokud si plánujete, jaké změny v interiéru provedete, zřejmě jste přemýšleli i nad malováním jednotlivých stěn v obývacím pokoji. Právě obývací pokoj je místnost, na které byste si měli nechat záležet, protože v ní trávíte spoustu času se svou rodinou a zvete si do ní i návštěvu. Samozřejmě jednou z možností je pozvat si profesionálního malíře, ale počítejte s tím, že jeho práci náležitě zaplatíte. Jestliže hledáte způsob, jak ušetřit, není nic jednoduššího než se pustit do malování svépomocí.

Jaké odstíny jsou vhodné do obývacího pokoje?

V první řadě si rozmyslete, jaké zvolíte barevné tóny. Sice jsou barvy otázkou individuálního vkusu, ale doporučujeme alespoň částečně se řídit také nepsanými pravidly. Jaká to jsou? Třeba do společenských místností a obývacích pokojů se doporučují teplé odstíny barev, jako jsou oranžová, červená či žlutá. Zatímco do koupelen je vhodný nějaký studený nádech, například modrá. V posledních letech se do módy prodrala tradiční bílá, přičemž stěny dozdobíte nějakými doplňky a obrazy.

Kde koupit barvy, aby vás nevyšly na majlant?

Současný trh s barvami je vskutku rozmanitý. Pokud se vydáte do kamenné prodejny barvy laky, máte k dispozici odborný personál, jenž vám pomůže s výběrem. Počítejte však s tím, že ceny barev jsou mnohem vyšší. Jestliže byste rádi ušetřili, podívejte se na Primalex na internetu.

Oblíbeným internetovým obchodem s pestrým produktovým portfoliem je nejlevnejsi-barvy-laky.cz, kde momentálně běží i výprodej. Seženete tak interiérové a fasádní barvy za zlomek ceny, což se určitě vyplatí.

Jestliže se rozhodnete, že zůstanete u klasické bílé barvy, tak můžete například latexovou variantu koupit i o 28 % levněji od různých značek. U vinylových barev poskytuje e-shop dokonce 29% slevy. Podívejte se sami a rovnou si vyberte.

Mohlo by se vám líbit:

Pohodlné bydlení díky kvalitním kobercům od Vopi

Dejte vašemu domu nový „kabát“

Dům plný splněných vánočních přání

Špatně spíte? Na vině může být nevhodná matrace

Máte ve své provozovně kvalitní dílenský nábytek?

Sháníte halu? Nechte si ji postavit. Na klíč!