Zhruba před rokem jsem si koupil starší dům, který však vyžadoval poměrně rozsáhlou rekonstrukci, což mi ale nevadilo, ba naopak jsem se na postupnou modernizaci těšil jako malý chlapec. Prvně jsem začal s okny, protože přes původní dřevěná docela unikalo teplo, což by se negativně podepsalo právě na faktuře za energie. Potom jsem se pustil do výběru dveří. Jelikož jsem měl omezený rozpočet, říkal jsem si, že přece bezpečnostní dveře nepotřebuji. Ale…

Byl jsem u svého kamaráda, jenž se mi chlubil bezpečnostními dveřmi. V duchu jsem si pomyslel, na co tak utrácel. Bezpečnostní dveře jsou přece zbytečně drahé a v klasických domech či bytech příliš uplatnění nemají. Ovšem, mýlil jsem se. Kamarád se se mnou podělil o jeho zkušenost. Vyprávěl mi, co se stalo a proč se vůbec rozhodl vyměnit si dveře.

Jednou ráno našel vypáčený zámek

Žijeme v malé vesnici, kde je snad nulová kriminalita, tedy alespoň jsem si to myslel. V posledních letech jsem nikdy neslyšel o vykradení nějakého domu, nicméně časy se, bohužel, mění. Jednou nad ránem kamarád slyšel šramot, rozsvítil v ložnici, aby se šel podívat, co se děje. Původně si myslel, že pes rabuje v kuchyni a hledá něco k snědku. Omyl. Jednalo se o nezvanou návštěvu. Prošel celý dům, ale nikde nikoho. Předtím, než si šel zase lehnout, pro jistotu ještě zkontroloval hlavní dveře. A ejhle. Zámek vypáčený. Prohledal místnosti a zjistil, že mu chybí malá plazmová televize, pár šperků a hotovost, kterou měl schovanou v šuplíku v komodě. Zloděje neodradil ani pes. Hned druhý den proto kamarád obešel firmy, které vyrábí bezpečnostní dveře.

Doporučil mi bezpečnostní dveře NEXT. Postaral se o něj profesionální tým, jenž mu navrhl pro jeho nemovitost optimální řešení.

Masivní dveře, které mě chrání

Šel jsem tedy do firmy NEXT, abych se poradil, jaké dveře jsou vhodné pro můj rodinný dům. Po konzultaci s technikem NEXTu jsme vybrali ideální typ dveří pro můj dům, doplnili jsme je o světlíky kvůli světlu v jinak tmavé chodbě a vyladili jsme povrch tak, aby do starší zástavby pasoval.

Pochopil jsem, že jsou věci, na nichž by se kvůli vlastní bezpečnosti šetřit prostě nemělo. Bezpečnostní dveře jsou jednou z nich.

Mohlo by se vám líbit:

Originální dům? Navržený od stavebního architekta!

Výhody kuchyně na míru

Systémy větrání s rekuperací Zehnder pomáhají plnit směrnici NZEB

Čím se řídit při výběru povlečení?

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Větrání s rekuperací při rekonstrukci bytu