Jaké jsou výhody (a nevýhody) zastřešení bazénu si přečtěte v tomto článku. 

Výhody zastřešeného bazénu

1) Zpomaluje odpařování vody

Pokud máte bazén bez zastřešení, voda se z něj odpařuje podstatně rychleji, než v případě, že je bazén zastřešený. Nemusíte ji proto tak často dopouštět.

2) Snižuje spotřebu bazénové chemie

Chlór, základní a nepoužívanější součást bazénové chemie, je citlivý na UV záření – jeho působením rychle degraduje. Zastřešení bazénu množství UV záření, které pronikne skrz, snižuje. To znamená, že nemusíte tak často přidávat chemii, abyste udrželi bazénovou vodu v dobrém stavu, což je dobré i ze zdravotních důvodů. Přílišné množství chemie může způsobovat podráždění na kůži či alergické reakce…

Odhadem pak snížíte spotřebu chemie minimálně o 1/3.

3) Udržuje v bazénu teplo

Zastřešením vytápěného bazénu během noci podstatně snížíte tepelné ztráty, k nimž u nekrytého bazénu dochází vlivem poklesu venkovní teploty. Voda tak bude dostatečně teplá i druhý den. Rozdíl v teplotě může být až 4 ℃, o které tak nebudete muset bazén pravidelně ohřívat, abyste si mohli zaplavat.

4) Snižuje časovou náročnost údržby

Majitelé nezastřešených bazénů nečekají jen volné chvíle trávené plaváním a polehávání na vodním lehátku, ale také pravidelné pobíhání kolem bazénu a odstraňování nepořádku síťkou… Zakrytý bazén vás lovení spadaného listí, mrtvého hmyzu a mnoha dalších nečistot ušetří. Také nebudete muset tak často čistit dno.

5) Zvyšuje bezpečnost

Polykarbonátové posuvné zastřešení bazénu výrazně zvyšuje bezpečnost v okolí bazénu tím, že zabraňuje pádu do vody – proto by zastřešení mělo být součástí každého bazénu, v jehož blízkosti se mohou či běžně pohybují děti.

To samozřejmě neplatí pro klasické bazénové plachty, které mají za cíl především zabránit napadání nečistot do bazénu.

6) Šetří vaše peníze

První čtyři body mají za následek také to, že máte-li zastřešený bazén, ušetříte nemalou částku jak na chemikáliích, spotřebě vody, vytápění, tak i ba údržbě.

Nevýhody zastřešení bazénu

  • Přestože mají zastřešení různorodý design, ne každému se jejich vzhled zamlouvá.
  • Pro netypicky tvarované bazény může být samotné sehnání zastřešení velký oříšek.
  • Nemůžete si do bazénu jen tak spontánně skočit, vždy vám trochu času zabere odsunutí krytu – ať už ručně či automaticky.

Přečtěte si také: 

Jak velký by měl být váš bazén?

Mohlo by se vám líbit:

Moderní ploty z betonu

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Teplé počasí se hlásí o slovo a stále více času trávíme venku

Jak zvelebit svůj domov a udělat ze zahrady ráj? Využijte okrasné kameny!

Sezóna sekání trávníku se blíží. Už víte, jakou si pořídíte sekačku?

Teplé počasí prospívá mravencům, zbavte se doma jejich kolonií