Zahrádkáři se už probouzejí a začínají zvelebovat svoje království. V prvé řadě se starají o záhonky, nicméně i jejich okolí je třeba upravovat. Co kdybyste letos konečně položili dlažbu? Pod pergolu, před dům a garáž nebo jako cestičku od branky ke vchodu. Nesmí chybět snad v žádné zahradě.

Klasická zámková betonová dlažba se sice stále prodává ve velkém, ale pokud chcete něco, co nebude jen funkční, ale také designově povedené, odvažte se pořídit nějaký méně známý typ. Velmi oblíbená je přírodní dlažba.

1. Luti

Zapomeňte na pravidelné čtverce nebo obdélníky. V přírodě přece také není nic pravidelného. Dlažba Luti proto přichází s různými vlnitými obrysy, s nimiž vytvoříte plochu s vlnitým, ale i rovným okrajem. Je určena pro lehkou zátěž, hodí se k bazénu i pod pergolu.

2. Woody

Co může být více přírodního než dřevo? Dřevěné desky ven příliš vhodné nejsou, pod vlivem počasí by brzy ztratily svou krásu. Hravě je ovšem nahradí velkoformátová dlažba Woody, která je mrazuvzdorná, odolná vůči pronikání vody a znečištění. Vypadá jako podlahová prkna.

3. H-e-x

Včelími plástvemi je inspirována venkovní dlažba H-e-x. Doporučována je spíš do parku či na pěší zóny, nicméně kdo říká, že si takový parčík nemůžete vytvořit i doma na zahradě? K dlažbě jsou k dispozici dokonce i květináče ve tvaru šestiúhelníku.

4. Dakar

Jestli chcete vytvořit jen cestičku z jednotlivých dlaždic, zapomeňte na obyčejné čtvercové desky. Vsaďte na dlažbu Dakar, u které je každý kousek zajímavý.

5. Ferra

Dlažba Ferra imituje břidlicový kamen. Má pravidelný obdélníkový tvar a díky své šedé barvě se bude perfektně hodit k modernímu minimalistickému domu. Bílá a šedá se dnes v architektuře kombinují velmi často.

Všechny výše uvedené typy přírodní dlažby najdete u firmy Presbeton. Kromě venkovní dlažby u nich objevíte i další prvky venkovní architektury, jako jsou palisády, květináče či travní lemy. Nahlédněte a vyberte si, čím vylepšíte svoji zahradu.

Mohlo by se vám líbit:

Podlahové topení je komfortní, ale má i nevýhody

3 tipy, jak si poradit s výběrem cihel pro stavbu

Zateplení domu se vyplatí po finanční i praktické stránce

Opravdu nenáročný bazén? Jeden bychom pro vás měli!

Plovoucí podlahy se hodí do každého interiéru

Moderní nábytek do obývacího pokoje