Staré byty a domy mívají často vysoké stropy, které jistě mají něco do sebe a vizuálně místnost zvětšují, ale nemusí se zamlouvat každému. Pokud se ale nechcete pouštět do stavebních úprav, bude se vám hodit pár tipů, jak snížit strop alespoň opticky.

S barvami jde vše snáz

Prvním a nejjednodušším způsobem, jak snížit strop, je použít správné barvy. Pokud byste chtěli například opticky zvětšit obývací pokoj, použijete světlé barvy místo tmavých. V případě snížení stropu to stačí udělat přesně naopak.

Na stěnách použijte světlejší odstín a na strop tmavší barvu, jen tímto celý strop vizuálně podstatně snížíte. Pro ještě větší efekt můžete po obvodu stěn namalovat stejnou tmavou barvou pruh – nenavazujte přímo, ale ve výšce cca 20-30 cm pod stropem.

Nechce se vám do výmalby stropu? Nevadí, vymalujte jednu ze stěn výraznou barvou, která strhne pozornost na sebe a odpoutá tím pohledy od vysokého stropu – jednoduché a osvědčené.

Místo barev obložení a lustr…

Další možností je stropní podhled nebo obložení stropu, případně zavěste na strop dlouhý centrální lustr odpovídajících rozměrů, do velkého prostoru se hodí spíše několik menších lustrů zavěšených ve stejné výškové úrovni. Opět poměrně snadný a účinný způsob, jak si poradit s vysokým stropem.

Své odvedou také správně zavěšené závěsy, pro optické snížení stropu je stačí zavěsit výše nad okno, několik centimetrů pod strop.

Přečtěte si také: Jak vymalovat pokoj

Mohlo by se vám líbit:

Podlahové topení je komfortní, ale má i nevýhody

3 tipy, jak si poradit s výběrem cihel pro stavbu

Ideální rodinná dovolená? S karavanem na místě vašich snů

Mobilní plachtové haly mají všestranné využití!

Nalezněte s námi ty nejúžasnější a architektonicky nejkrásnější kasina na světě

Zateplení domu se vyplatí po finanční i praktické stránce