Správná údržba pračky prodlužuje její životnost. Předchází usazování vodního kamene, nepříjemnému zápachu, který se z ní může po čase linout… Víte, na co se při čištění pračky zaměřit?

 

Obsah článku: čištění těsnění a nálevky | filtr | prací buben | dávkování

Čištění těsnění a nálevky

Na vyčištění dávkovače pracího prášku a těsnění bubnu si vystačíte s houbičkou a trochou jaru nebo jiného čistícího prostředku, s nimiž usazené nečistoty setřete.

Nevzpomeňte vyčistit filtr

Čištění filtru je zpravidla jednoduché, většinou stačí filtr vyjmout a prostě z něj usazené nečistoty odstranit. Vyjmutí filtru může být však pro jednotlivé typy praček různé, vše potřebné k tomuto úkonu proto najdete také v manuálu k vaší pračce. Čištění filtru hrubých nečistot provádějte nejlépe alespoň dvakrát ročně.

Přečtěte si také:  JAK VYČISTIT ZČERNALÉ STŘÍBRO

Čištění bubnu

Zde záleží především na tom, jakých nečistot chcete pračkový buben zbavit. V případě, že chcete z bubnu odstranit plísně, dejte raději vždy přednost speciálním přípravkům, které jsou dostupné jak na internetu, tak v každé drogérii.

V případě usazenin a vodního kamene si však ve většině případů vystačíte se surovinami, které již máte doma – octem nebo jednou sodou.

Důležité je však to s intervalem čištění nepřehánět, totéž platí v případě dávkování:

  • Pokud se tedy rozhodnete čistit buben pračky octem, jednoduše do něj nalijte 2-3 šálky a spusťte prací cyklus.
  • Jestliže se pustíte do čištění bubnu jedlou sodou, nasypte jej pro změnu do přihrádky na prací prášek a opět nechat projít pracím cyklem. Opakujte přibližně jednou za půl roku, případně dle uvážení, ideálně však ne častěji než jednou za čtyři měsíce.

Přečtěte si také:

Mohlo by se vám líbit:

Sauna v boji proti akné

Domácí fotovoltaická elektrárna s bateriemi šetří až 70 % nákladů na elektřinu

Rádi byste každý rok jezdili v novém automobilu? Tak zpozorněte!

Nevíte, čím obdarovat mužské členy rodiny? Poradíme vám

Jak odstranit skvrny od čokolády a kakaa bez drahého čisticího přípravku

TO JE NÁPAD: Jak vytvořit knižní záložku malovanou horkým voskem?